HYDE PARK 613 nowy temat
szukaj Kategorie

Nie samym filmem człowiek żyje i tutaj mogą się udzielać wszystkie osoby, które interesują się filmem, ale niekoniecznie chcą o nim rozmawiać.

Zorza Polarna nad Polską 23
Michael_Corleone

Idziecie Państwo obserwować? Ktoś planuje robić jakieś zdjęcia?

Elizabeth_Linton

@Michael_Corleone Myślałam o tym drogi Panie Corleone, jednak w związku z tym, że jestem przeziębiona, muszę zrezygnować z wyjścia na dwór. Proszę obserwować w moim imieniu.

KRCK

@Michael_Corleone Czy to zjawisko będzie widoczne tylko na obszarze Polski? Wygląda na to, że mam ochotę obejrzeć. Myślałem nawet wczoraj o zorzy w kontekście pewnego filmu dokumentalnego.

@Elizabeth_Linton Przyświadczasz się? ;D

Elizabeth_Linton

@KRCK Wyjrzyj koło dwunastej w nocy, ja też spróbuję. Nie pójdę spać patrzeć będę.

KRCK

@Elizabeth_Linton Barca prowadzi. :D

Wyjrzę. …a Michael zapomniał w pierwszym pytaniu o zwrocie "Państwo". No, no, dzieje się… ;)

ZSGifMan

@KRCK

Nic się nie dzieje, już się poprawił, musiał się zwyczajnie zagapić, hehe ;)
                                                                                          




@Michael_Corleone

Skąd się dowiedziałeś i czy serio liczysz, ze coś zobaczysz, bo wiesz to śmieciowe oświetlenie itd.
                                                                                          

KRCK

@ZSGifMan :DDD

Cześć. Co tam? Rany zagojone?

Michael_Corleone

@Elizabeth_Linton
Też nie czuję się najlepiej, liczę że nie będę musiał długo czekać na rozbłysk. Jeśli przez kwadrans nic nie zobaczę to dam sobie spokój. Już się przyzwyczaiłem do tego, że zazwyczaj chmury psują cały efekt, chociaż prognozy dla mojego regionu przewidują
zachmurzenie małe, bywało gorzej.

@KRCK
Podejrzewam, że zjawisko będzie na pewno widoczne w Skandynawii. Według informacji serwisu „Z głową w gwiazdach” prowadzonego przez pasjonata astronomii mieszkańcy Polski północnej i „być może centralnej” będą mieli szansę na obserwacji zorzy. Największa aktywność zorzy ma nastąpić prawdopodobnie między 23:00 a 01:00 w nocy.
Nie jest to jednak zasada, więc "warto obserwować niebo od 22:00 aż do 4:00 nad ranem".
Warto jednak pamiętać, że na pewno nie będziemy mieli do czynienia z taką zorzą, jaką zobaczylibyśmy np. na kole podbiegunowym. Zorza polarna obserwowana z naszego kraju będzie prawdopodobnie znacznie słabsza i widzialna w formie poświaty
nisko nad północnym horyzontem. Wątpliwe jest aby jakieś spektakularne obrazy można było zaobserwować w Małopolsce.

Elizabeth_Linton

@ZSGifMan Też miałam w planach założenie tego tematu https://www.komputerswiat.pl/aktualnosci/wydarzenia/nad-polska-pojawi-sie-rzadkie-u-nas-zjawisko-zorza-polarna/eqccdxt
Michael był szybszy.
Faktycznie, sztuczne oświetlenie może przeszkadzać.

@Michael_Corleone U mnie nie ma zachmurzenia widać gwiazdy.

KRCK

@Michael_Corleone Wyczerpałeś temat. :)

"To dobry prognostyk" – to było piękne, chapeau bas!

@Elizabeth_Linton
Pozostaje pozazdrościć szambelanowi. Pewnie już szykuje czerwone rajtuzy i będzie robił selfie dla Pani Agatki.

Elizabeth_Linton

@KRCK Już mu zazdroszczę. Nic nie widzę, tzn. zorzy.

KRCK

@Elizabeth_Linton U mnie też. Nic, trzeba się wybrać nad norweskie fjordy.

Elizabeth_Linton

@KRCK I uzbroić w lunetę.

KRCK

@Elizabeth_Linton Tobie tylko jedno w głowie… Hihi.

Elizabeth_Linton

@KRCK Nie wytrzymam XD. Tak po prawdzie to tobie tylko jedno.

ZSGifMan

@KRCK

No cześć, raczej wkur… prawie już przeszło ;)
Ale mnie wyprowadziła z równowagi ta cała sytuacja, tyle czasu i pracy poszło się jechać… ech, szkoda już gadać.
                                                                           




@Michael_Corleone

> Podejrzewam, że zjawisko będzie na pewno widoczne w Skandynawii.

Czyli jest to cenna uwaga dla tych co niezbyt rozgarnięci, że trzeba patrzeć na północ, w kierunku np. takiego Gdańska.
W pierwszym momencie przyszło mi do głowy, że jakbym już wyszedł, to spojrzeć tam gdzie zazwyczaj widuję Księżyc, czyli na takie południowe niebo z marginesami na wschód i zachód, ale ciągle nie wyszedłem i doczytałem o Skandynawii :D
                                                                           

Michael_Corleone

@ZSGifMan

No tak, zapomniałem napisać o kluczowym parametrze :-)

Przejrzyste, gwiaździste niebo więc chciałbym napisać Państwu, że oglądałem widowiskowy laserowy spektakl ale prawda jest taka,
że pomimo wnikliwych obserwacji jedynie co udało mi się zauważyć to kilka "spadających gwiazd" lecz nic ponad to.
Z tą centralną Polską to chyba było mocno na wyrost. Może trafi się ktoś z Pomorza kto coś tam przyuważył lecz sądzę,
że było to i tak dalekie od zdjęć ilustrujących artykuł :-)

ZSGifMan

@Michael_Corleone

Wychodzę zobaczyć na własne oczy, jak wrócę dopiszę wrażenia…
                                                                             
Jakoś 10 minut później:
– patrzyłem z poziomu gruntu, patrzyłem z okna na pierwszym piętrze i stwierdzam, że na szerokości geograficznej około 52 i pół gó… tzn. guzik widać! ;p
Może jakbym widział nieco zielonkawe zabarwienie, ale tylko na tle małych świecących gwiazd, lecz podejrzewam jednak autosugestię. Powinien faktycznie napisać ktoś z tak co najmniej poziomu 54 jak u niego i czy coś widać?
                                                                              

                                                         

Michael_Corleone

@ZSGifMan

Po ilości artykułów na ten temat jakie ukazały się dzisiaj na polskich portalach można śmiało wywnioskować,
że Zorza Polarna w Polsce 2019 okazała się zmokłym kapiszonem, cytując klasyka :D
Ale byli ludzie którym udało się w Polsce uchwycić spektakularne obrazy i byli łaskawi podzielić się nimi z nami.
Transmisja na żywo z Warszawy https://www.youtube.com/watch?v=N59Qy4XqP5M :-)

KRCK

@Michael_Corleone @ZSGifMan Ja również próbowałem coś dojrzeć, ale tak samo bezskutecznie. Swoją drogą może to i dobrze, że Nas, Polaków, omijają takie zjawiska jak zorze, huragany, tornada itp. Chyba powtarzalnie występują jedynie susze.

ZSGifMan

@Michael_Corleone

Ale zaćmienie Księżyca z bodajże sierpnia zeszłego roku można było podziwiać u nas w pełnej krasie ;)
Mam gdzieś własnoręcznie wykonane zdjęcia, jak znajdę chwilę na wrzutkę, to się podzielę.
                           

EDIT:
Proszę bardzo, oto one:
                   

                          
Aha, no i to był lipiec 2018 ;)

                       
P.S.
Hehe, padłeś ofiarą słabego oszustwa, gdzie takie zorze w polskich górach?
A zresztą napisane jak byk, że to relaxation music jest :P

To są zdjęcia z Polski!

Zorza polarna nad Gdańskiem.

A coś takiego było jakieś 6 lat temu:

Zorza Polarna nad Polską – Snopków – 2013

                       




@KRCK

> Chyba powtarzalnie występują jedynie susze.

I powodzie! A jak nie powodzie, to podtopienia. Taki klimat…
                                                                                               

Michael_Corleone

@ZSGifMan

Chętnie bym obejrzał te pańskie zdjęcia ale nie chcą się wyświetlić.
Za to pięknie to wygląda na tych z 2013r. Właśnie tego oczekiwałem wczoraj.
Czy jest Pan pewien, że padłem ofiarą oszustwa? Nie dostrzegł Pan uśmiechu za linkiem? :-)

@KRCK

No ale w przeciwieństwie do pozostałych zjawisk które Pan wymienił Zorza Polarna niesie ze sobą jedynie jedynie
piękne wrażenia wizualne więc ja nie widzę akurat żadnego powodu do tego aby się cieszyć, że nie możemy ich oglądać częściej.

ZSGifMan

@Michael_Corleone

Tak to wygląda jak się poprawnie, tfu! dobrze wyświetla:
                              

Image and video hosting by TinyPic

                            
http://i66.tinypic.com/1zn4qi8.png
http://pl.tinypic.com?ref=1zn4qi8

            
Powinieneś być pewnie zalogowany na swoje konto gugla, żeby je zobaczyć.

                             

                    
P.S.
Tak podejrzewałem, też dodałem emoji na koniec akapitu.

                                                        

Proszę czekać…