FDB.PL 1127 nowy temat
szukaj Kategorie

Forum techniczne fdb.pl. Zgłoś błędy zauważone na stronie, pisz opinie na jej temat. Strona ta jest dla Was i zależy nam aby spełniała Wasze oczekiwania.

Obejrzany - bez oceny 11
Olaf89

Przydałaby się opcja oznaczenia filmu jako obejrzany ale bez oceniania. Mam kilka takich filmów, które wywołują u mnie na tyle ambiwalentne uczucia, że nie jestem w stanie ich jednoznacznie ocenić, a jednak chciałbym je umieścić na liście obejrzanych.

Anonimowy

@Olaf89

Ciekawe, całkiem niezły pomysł. Sam obejrzałem kilka filmów i nie wystawiłem oceny właśnie z tego powodu, że miałem bardzo mieszane uczucia i albo nie byłem w stanie go ocenić, albo musiałbym obejrzeć film jeszcze raz, by utwierdzić się, że faktycznie to jest ta ocena, którą chce wystawić.

BuziakL

@Olaf89 też bym tak chciała, bo mam sporo takich filmów i czekają na ocenę, bo zwyczajnie nie wiem za bardzo jak je ocenić, ale patrząc z drugiej strony będzie szkoda, bo w wyniku tej funkcji może się okazać, że sporo osób zacznie z niej korzystać i filmy nie będą miały miarodajnej oceny ogólnej.

ZSGifMan

@Olaf89

Ten temat poruszyłem jakiś czas temu przy okazji zgłaszania pewnej podatności na manipulacje, ale przeszedł wtedy bez echa. Może teraz coś więcej się uda, bo faktycznie taka opcja by się przydała i mnie też jej czasem bardzo brakuje.
                                                                                                    

ar23s

@Olaf89

Podpisuję się pod tym rękami i nogami.

Marac

@Olaf89
Jeśli taka funkcja nie zostanie wprowadzona, to zawsze w takiej sytuacji (ambiwalentne uczucia) można wystawić 5/10.

ZSGifMan

@Marac

Bo ja wiem…

Przez długi czas gdzieś tam w cyfrowym eterze odhaczyłem w ten sposób "Ludzką stonogę", bo zwyczajnie nie wiedziałem, czy film zasługuje na 1 czy powiedzmy 6, no i zaznaczyłem "widziałem" i wisiał sobie dłuższy czas, aż obejrzałem sobie chyba kolejny raz i w końcu mi się wyklarowało, ale czasem 5 to za mało na taką ocenę, a już na pewno bardzo często zwyczajnie za dużo.
                                                                                                    

Grzegorz_Derebecki

@Olaf89 moze zrobilibysmy listę obejrzane i ona by sie synchronizowala z ocenionymi :)
Jak ocenisz film to taki trafia odrazu na liste obejrzanych z ta sama data?

Marac

@ZSGifMan No to ja nie mówię, że opcja "obejrzałem" jest niepotrzebna, bo można wystawić 5 – po prostu podaję możliwe rozwiązanie zastępcze.

@Grzegorz_Derebecki A właśnie – listy. Z listami jest taki problem (który też raczej utrudniłby używanie listy do sprawdzania, czy oglądało się jakiś film), że filmy na liście są umieszczone w kolejności rekordów w bazie i tej kolejności nie można zmienić na jakąkolwiek rozsądną (alfabetyczna, data produkcji, data dodania na listę). Dałoby się coś z tym zrobić? Bo to strasznie obniża funkcjonalność list.

Grzegorz_Derebecki

@Marac mam plany duże dotyczące list muszę to wszystko spisać :)

Marac

@Grzegorz_Derebecki Super! :-D Bo tego mi brakowało na Pewnym Innym Portalu i nawet się w nie tu wkręciłem. Warto dopieścić funkcjonalność, której tam brakuje. ;→

ZSGifMan

@Marac

Do "obejrzanych" jako takich najlepsze byłoby "zero" jako ocena!
Nie widzę ku temu problemu, bo z punktu widzenie bazodanowego i statystyk nie wyniknie problem "division by zero", a do obliczania średniej taka ocena się nie wliczy, pod warunkiem nie zliczania takiego głosu jako oddanego. Inaczej ocena faktycznie będzie spadać, bo dla dwóch głosów na 1 i 10 mamy średnia 5 i głosów 2, choć właściwie powinno być 5.5, a teraz wpada zero i nie może być głosów 3, bo średnia się zafałszuje na 3.33. Ale jest to do zrobienia ;)
                                                       

Proszę czekać…