FDB.PL 1128 nowy temat
szukaj Kategorie

Forum techniczne fdb.pl. Zgłoś błędy zauważone na stronie, pisz opinie na jej temat. Strona ta jest dla Was i zależy nam aby spełniała Wasze oczekiwania.

Znowu mam pytanie odnośnie dodawania treści 9
Chemas

Trochę chyba męczę tymi pytaniami ale jestem dociekliwy.
Ostatnio dużo dodaję nieznanych polskich filmów, głownie krótkich metraży. Oczywiście bazuje na FilmPolski. I tu pytanie:

Czy można dodać stronę takiego filmu na FilmPolski ?
Pewnie nie, ponieważ jest zastrzeżone dodawanie stron z innych portali filmowych jak FW czy Stopklatka
Oczywiście wyjątkiem jest IMDb i to jest logiczne. Jednakże portal Film Polski stał się dla polskiej produkcji czymś podobnym jak IMDb dla światowej. Może więc warto by było coś takiego wprowadzić, chyba, że nie jest to możliwe z jakiś względów prawnych.

Pozdrawiam Przemysław

Sweet_Foxy

@Chemas IMDb to portal, na którym ocenia się filmy. Jeśli dodajemy odnośnik do IMDb, to przy tytule wyświetla się średnia ocen z tego portalu. Film polski to baza danych, nie ma tam możliwości oceniania czy komentowania filmów. Odnośnik do tej bazy raczej niczego nie wniósłby do portalu fdb. Prędzej byłabym za możliwością dodawania linków do Filmoteki na filmpolski.pl, bo tam przynajmniej można kilkadziesiąt filmów za darmo i legalnie obejrzeć, ale też nie wiem, jak to wygląda prawnie.

ZSGifMan

@Sweet_Foxy

Chyba się niezbyt zrozumieliście, takie mam jakieś dziwne wrażenie, ale jak Chemas odpisze to się wyjaśni.
                                                       

Mam do Ciebie pytanie: jakie dowody przyjmiecie, że coś jest całkowicie źle, jest skopane na IMDb i w konsekwencji tutaj też. Chodzi mi czy ewentualnie zdjęcie/skan programu TV, czy może moje uroczyste słowo wystarczy? ;D

Już tłumaczę o co mi chodzi: jest taki program dokumentalny
https://fdb.pl/film/877933-arnold-schwarzenegger-wszystko-jest-mozliwe
no i to ja go dodałem (kiedy to było zaraz powiem)
https://fdb.pl/contents/1015681
i wszystko ładnie pięknie, tylko ktoś pod moją nieuwagę zaczął uzupełniać tę stronę w oparciu o dane z IMDb, jak się tam już łaskawie pojawiły, no i powstały babole, bo w moich źródłach widać ewidentnie, że film jest z 2018 i miał swoją premierę na samym początku grudnia (w Polsce) 2018, bo gdy tylko obejrzałem go na Planete Plus od razu dodałem tu do bazy. Data 2019-02-06 z IMDb jest jakaś z czapy kompletnie i nie mam zielonego pojęcia kto tam ją wziął i skąd, bo ten program leciał dwa(!) miesiące wcześniej!

Co zrobić, jak naprawić?
Bo jest źle i już :)

Sweet_Foxy

@ZSGifMan W programie znalazłam tylko, że film będzie 26 marca 2019 na ale kino+. Na stronie Planete Plus nie ma daty premiery. Trudne sprawy. :-)

Nie mogę się wypowiadać za wszystkich weryfikatorów, ale pewnie kontrybucja z linkiem do jakiegoś źródła zostanie zaakceptowana, tyle że potem ktoś znów poprawi wg IMDb i tak dookoła Wojtek… Najlepiej by było, żebyś poprawił na IMDb. :-D

ZSGifMan

@Sweet_Foxy

Dziękuję Ci za odpowiedź, z IMDb nie zamierzam walczyć, bo nie ma chyba jak, ale tutaj wydaje mi się, że moglibyśmy się jakoś porozumieć :)

A coś takiego:
https://www.telemagazyn.pl/planete/?dzien=2018-12-01
Godzina 22:00, premierowy pokaz, a jakbym się nie zastanawiał, to nie mam zielonego pojęcia skąd oni tam wytrzasnęli ten szósty luty 2019?? Opóźnieni jacyś czy co? A swoją droga, to miło, że Polska jednak wydaje się być miejscem światowej prapremiery ;)

Pragnę także zauważyć, że jakiś artysta na sześć dni przed ową niby premierą wrzucił link do tego programu na YT.
https://www.telemagazyn.pl/film/arnold-schwarzenegger-wszystko-jest-mozliwe-2428508/
                                                                                     

Sweet_Foxy

@ZSGifMan To chyba jest źródło w odpowiedniej postaci. Tylko nie wyjaśnia danych z IMDb, a pewnie za jakiś czas ktoś znowu poprawi wg tamtego.

Na IMDb też można dodawać i zmieniać treści.

ZSGifMan

@Sweet_Foxy

Wiem okej, ale myślisz, że będą chcieli patrzeć na program tv z… Polski??

Poza tym musiałbym kogoś poprosić, bo nie chce mi się specjalnie do tej poprawki zakładać tam konta.
                                                                                            

Sweet_Foxy

@ZSGifMan Nie mam pojęcia, czy tam by to przeszło. :-) Ale – jeśli nie zauważyłeś – to o poprawianiu na IMDb mówiłam żartem.

ZSGifMan

@Sweet_Foxy

No, hmmm… nie zauważyłem, patrz jaki jestem ufny człowiek ;D
Ale dziękuję za wyprowadzenie mnie z manowców, hihi ;)
                                                                                                                                                        

Chemas

@Sweet_Foxy

Sorki, że tak późno, odpowiadam w zasadzie obydwu rozmówcom.
Zgadzam się z Tobą, że na FP nie ma oceny filmów i wcale nie musiałby link do niego być obok IMDb.
Gifman ma częściowo rację, ale i Ty masz Sweet. Chodziło mi właśnie o dużą bazę filmów. Chociaż jak teraz sobie myslę, to lepiej jest jak najwięcej uzupełnić na FDB w oparciu o FP ;)
Generalnie dzięki za odpowiedź

Proszę czekać…