FDB.PL 1128 nowy temat
szukaj Kategorie

Forum techniczne fdb.pl. Zgłoś błędy zauważone na stronie, pisz opinie na jej temat. Strona ta jest dla Was i zależy nam aby spełniała Wasze oczekiwania.

Dodawanie autorów opowiadań sztuk itp 5
Chemas

Nie ma z tym oczywiście żadnego problemu. Chodzi mi tylko o to, że jest dodany autor, ale nie ma odnotowanego tytułu opowiadania sztuki itp

Sweet_Foxy

@Chemas Nie bardzo rozumiem… Jeśli tytuł pierwowzoru jest nieznany, to go nie dodasz.

Chemas

@Sweet_Foxy
Poruszę ten temat na nowo, źle się wtedy wyraziłem. Chodziło mi o to czy można ( a chyba można z tego co zauważyłem w bazie) po wpisie autora dodać tytuł utworu, na przykład w atrybucie? I jak to zrobić
Czy po prostu dodać atrybut "powieść" czy też "sztuka" i zaraz za tym atrybutem wpisać tytuł? Jeśli tak to jakie są reguły?

Sweet_Foxy

@Chemas
Jako cały atrybut, np. słowo powieść i tytuł w cudzysłowie. A jeśli tytuł utworu jest taki sam jak pierwowzoru, to nie podajemy tytułu w atrybucie. Kliknij na kilku pisarzy, to zobaczysz, jak to wygląda.

fredaser

@Chemas Można, po uściśleniu, czy jest to np. opowiadanie, książka czy sztuka – po wybraniu odpowiedniego atrybutu dodajemy tytuł w cudzysłowie.
Przykład – https://fdb.pl/film/280-skazani-na-shawshank/obsada#writers – został wybrany atrybut opowiadanie a potem od razu dajemy tytuł tegoż w cudzysłowie – "Rita Hayworth and Shawshank Redemption" jeśli jest polskie tłumaczenie to dajemy polskie jak nie ma to oryginalny zapis

Chemas

@fredaser @Sweet_Foxy wielkie Wam dzięki za wyjaśnienie, wazne to dla mnie jest :)

Proszę czekać…