FDB.PL 1126 nowy temat
szukaj Kategorie

Forum techniczne fdb.pl. Zgłoś błędy zauważone na stronie, pisz opinie na jej temat. Strona ta jest dla Was i zależy nam aby spełniała Wasze oczekiwania.

Powiadomienia 37
Grzegorz_Derebecki

Zgodnie z obietnicą uruchamiamy powiadomienia na fdb.

Od teraz możecie też ograniczyć liczbę maili jakie dostajecie związanych z powiadomieniami. Domyślnym ustawieniem jest – maksymalnie raz dziennie.

Ulepszyłem menu na mobile będzie teraz łatwiej można zobaczyć powiadomienia.

Liczba różnych typów powiadomień będzie zwiększana na razie mamy bardzo podstawowe typu odpisanie na posta, wspomnienie itp. Jak macie jakieś sugestie to piszcie :)

ar23s

@Grzegorz_Derebecki

Czekałem na to od dawna. Chylę czoła za poświęcony ku temu czas.
Niech ci Bozia w dzieciach wynagrodzi :D

EDIT:
Co do sugestii, proponuję zastosować powiadomienie o otrzymaniu lajka, bądź też plusa/minusa z uwzględnieniem osoby, która ów reakcję uczyniła. Byłoby to całkiem pomocne rozwiązanie.

BuziakL

@ar23s jestem za, tym bardziej, że po minusach są później dziwne podejrzenia, które nie służą dobrej atmosferze na forum.
@Grzegorz_Derebecki no to bravo Ty! Dziękuję.

Camizi

Fajna nowość. Jedna z podstawowych funkcjonalności, których od zawsze brakowało. Podoba mi się też sugestia ar23s odnośnie plusów i minusów.

ramsayek

@Grzegorz_Derebecki super, dzięki.

Grzegorz_Derebecki

@ar23s Co do plusów i minusów to problem jest taki, że obecnie nie mamy agregacji powiadomień i nie wiem czy chciałbyś dostać np 10 powiadomień o plusach i minusach.

Myśle, że możemy po prostu wyświetlać listę kto lubi / nie lubi obok postu po kliknięciu na liczbę?

ar23s

@Grzegorz_Derebecki

"Myśle, że możemy po prostu wyświetlać listę kto lubi / nie lubi obok postu po kliknięciu na liczbę?"

To też jest dobry pomysł. Jestem za!

BuziakL

@Grzegorz_Derebecki ja bym wolała dostawać powiadomienia, tak, jak to ma miejsce na innych portalach:P Tak tylko piszę, zrobisz, jak uważasz.
Teraz mamy mało ruchu na +/-, ale jak będzie tego więcej to może wyjść z tego kaszana.

Grzegorz_Derebecki

@BuziakL Teraz faktycznie nie jest to problem ale wyobraź sobie np 30 plusów :) = 30 powiadomień. Wtedy pozostałe powiadomienia Ci umkną i nie będziesz nawet chciała korzystać z tej funkcji.

Lamper

@Grzegorz_Derebecki ale wtedy można to połączyć. Grzegorz i 30 innych użytkowników polubiło Twój post.

BuziakL

@Grzegorz_Derebecki jak tam chcesz, ja bym wolała powiadomienia. Zawsze ludek może sobie zaznaczyć, jakie powiadomienia chce dostać. Możliwe, że jest to słabe rozwiązanie ze względu na zabieranie miejsca na serwerze. Od tej strony się nie znam, więc milczę:P

@Lamper no tak jest innym portalu, niekoniecznie filmowym.
Takie powiadomienia działają też tak, że człowiek dłużej pozostaje na portalu, czyta, sprawdza itd.. no i przy okazji może coś oceni, doda, czy skomentuje.

Grzegorz_Derebecki

@Lamper taka agregacja nie jest prosta – myślałem o tym ale to pewnie kolejny miesiąc developmentu. Poza tym zaczyna się pojawiać problem do czego linkować wtedy w takim powiadomieniu (nie mówię tu akurat o like ale np odpowiedziach – teraz linkujemy do odpowiedzi a nie mamy mechanizmu do zalinkowania do np 3 odpowiedzi na raz). Dodatkowo z informacji 30 osób lubi twój post nie wiesz nadal kto lubi.

np Facebook ma to bardzo rozbudowane ale oni mają dużo developerów na realizacje takich zadań.

@BuziakL obecnie ze względu również na czas zrezygnowałem z ustawień które powiadomienia dostawać a które nie bo to znów by opóźniało wprowadzenie tej funkcji a mam w planie dużo innych rzeczy do realizacji. Obecnie jedynie możesz sterować powiadomieniami na email jak czesto je dostajesz.

Na koniec dodam, że np został zaimplementowany mechanizm antyredundacyjny notyfikacji o czym nie wszyscy mogą sobie zdawać sprawę. Np Jak ktoś odpowie na twój post i przy okazji Cię w nim wspomni dostaniesz tylko jedno powiadomienie :)

BuziakL

@Grzegorz_Derebecki spoko, ja jestem mega zadowolona w ogóle z nowej funkcji!
Więc dziękuję, oby tak dalej..

Lamper

@Grzegorz_Derebecki wystarcza mi że dostałem powiadomienie o odpowiedzi na posta w forum czy komentarzu. Świetne

Grzegorz_Derebecki

@Lamper @BuziakL ja bym np chciał dodać powiadomienie, że film który chcesz obejrzeć pojawił się w kinie/na jakiejś platformie streamingowej / bądź w tv :)

BuziakL

@Grzegorz_Derebecki to chyba będzie dość rozbudowana funkcja, podłączona pod daty premier itd.. Pewnie, że może być. Ja nigdy nie wiem, kiedy co ma być, więc dla mnie bomba:)

Movieman

@Grzegorz_Derebecki Super opcja! Dobra zmiana :D :)

Marac

@Elizabeth_Linton Mam podobny problem na razie. :)

Elizabeth_Linton

@Marac Dzięki Marac. Widzę, dzięki tobie, że działa. Fajnie to wygląda.

Siwy1984

@Grzegorz_Derebecki

Wspaniała wiadomość!
Zauważyłem też że ulepszyłeś ręczne ustawianie daty przy ocenie..Teraz żeby zmienić datę oceny wystarczy kliknąć bezpośrednio w datę..Super!
Dziękuję : )

Przy okazji żeby może nie zakładać następnego tematu chciałem zgłosić mały błąd jaki przed chwilą zauważyłem , a mianowicie jak oceniam film i dodaję go do ulubionych to serduszko jest cały czas szare mimo że dodałem film do ulubionych.
Nieźle mi to namieszało bo co klikałem w te serce to ciągle było szare i już nie wiedziałem czy to coś u mnie czy na portalu.. : )

Marac

@Grzegorz_Derebecki Rewelacja. Wielkie wielkie dzięki.

Odniosę się tylko do kwestii czy i jak informować o polubieniach/plusach. Ja bym bardzo prosił, jeśli tylko by się dało. Mój wewnętrzny narcyz lubi wiedzieć, że komuś podobają się moje komcie, zwłaszcza, że piszę dużo takich mikrorecenzyjek* na stronach filmów – to miło dowiedzieć się, że ktoś ma podobne zdanie. Info o tym, kto polubił jest dla mnie drugorzędne i skoro to problem, to niech będzie tylko informacja "polubiono Twój komentarz". Ewentualnie lista osób, które polubiły mogłaby być dostępna po najechaniu na plusa. Ale jak nie można to chociaż suche info, że polubiono.

  • Piszę też pełnoprawne recenzje i też oczywiście fajnie byłoby wiedzieć, że/czy są lubiane.

PS.
Dałoby się coś zrobić w kwestii poruszonej w tym wątku: https://forum.fdb.pl/temat/40785-plakaty ?
Czy też po prostu nie zgadzasz się i mamy zamknąć dzioby? ;-)

ZSGifMan

@Grzegorz_Derebecki

Super!
Wielkie dzięki, fajnie działa, dokładnie jak chcieliśmy :))

P.S.
Da się coś zrobić z tą "jedynką" wiadomości prywatnej, bo mi wisi już kilka miesięcy i nie da rady się jej pozbyć samemu?
Ta pozostałość po skasowanych niewybrednych treściach, a rozsyłanych przez takiego jednego.
                                      




@Siwy1984

Sprawdziłem specjalnie dla Ciebie i u mnie działa, albo już naprawione, albo problem jest lokalnie :(                                       




@Marac

Dokładnie, powiadomienia uważam za zbyteczne, ale jak masz zminusowany wpis, to chciałbym wiedzieć kto za tym stoi i sprawdzenie po najechaniu na liczbę załatwia sprawę.                                       

Marac

@ZSGifMan "Dokładnie"

Trochę niefortunnie mi odpisałeś, bo ja dokładnie odwrotnie. Mnie zależy na powiadomieniach a bez wiedzy kto mnie plusuje/minusuje jestem w stanie przeżyć.

ZSGifMan

@Marac

Trochę niefortunnie się wypowiedziałem, bo widać nie dosyć jasno.
Mnie też zależy na powiadomieniach, te które teraz tu się pojawiły działają świetnie i oczywiście bardzo dobry ruch i niech zostaną, natomiast powiadomień o plusach/minusach nie potrzebuję, bo "dokładnie" jak Ty uważam, że zainteresowany wewnętrzny narcyz zadowoli się/wystarczy mu taka informacja po najechaniu na konkretne ocenianie przy liczbie plusów/minusów, a niekoniecznie od razu powiadomienia do tego. O to chodziło.

Dodam tylko, że czekam niecierpliwie na możliwość sprawdzenia sobie, kto mnie ciągle minusuje ;)
                                                                 

Marac

@ZSGifMan A ja potrzebuję powiadomień o plusach!!! Trzeci raz powtarzam – może przestaniesz w końcu wkładać mi w klawiaturę nie moje słowa. Bo niby gdzie mam sobie najeżdżać, skoro nie dostanę powiadomienia, że ktoś mi dał plusa pod moją wypowiedzią pod jakimś filmem sprzed roku?

czy i jak informować o polubieniach/plusach. Ja bym bardzo prosił, jeśli tylko by się dało.
[…]
chociaż suche info, że polubiono.
[…]
Piszę też pełnoprawne recenzje i też oczywiście fajnie byłoby wiedzieć, że/czy są lubiane.

ar23s

@Marac
No, ale…
Twoje słowa:

"Mnie zależy na powiadomieniach a bez wiedzy kto mnie plusuje/minusuje jestem w stanie przeżyć."
"A ja potrzebuję powiadomień o plusach!!!"

To potrzebujesz, czy jesteś w stanie bez nich przeżyć? Ja już nic nie rozumiem xD

Marac

@ar23s "Mnie zależy na powiadomieniach a bez wiedzy kto mnie plusuje/minusuje jestem w stanie przeżyć."

Przecież w wątku dyskutowane są dwie rzeczy:

1. powiadamianie o polubieniach
2. pokazywanie kto polubił

Bardzo mi zależy na 1, 2 byłoby fajnym dodatkiem, ale bez 2 przeżyję. Natomiast niech będzie chociaż 1.

Że piszę o powiadomieniach o plusach, a nie ogólnie, wiadomo z mojej poprzedniej wypowiedzi: "Odniosę się tylko do kwestii czy i jak informować o polubieniach/plusach".

Spiff

Rewelacja! FDB rośnie w siłę, bardzo użyteczna opcja. Dzięki :-)

ZSGifMan

@Marac

> 1. powiadamianie o polubieniach
> 2. pokazywanie kto polubił
> Bardzo mi zależy na 1, 2 byłoby fajnym dodatkiem, ale bez 2 przeżyję. Natomiast niech będzie chociaż 1.

No i (dopiero) teraz zaczynam rozumieć o co Ci chodziło :P
                                                  

> Trzeci raz powtarzam – może przestaniesz w końcu wkładać mi w klawiaturę nie moje słowa.

Dobrze, okej, najmocniej przepraszam Pana nerwowego, już spokojnie :))
Nic nie wkładałem, nic nie sugerowałem, pomyłka zwykła w interpretacji… niejasnego dla ciemnego luda tekstu ;p




@ar23s

Wyjaśniło się, że jednak potrzebuje, ale jest też w stanie przeżyć bez ;D
                                                       

Siwy1984

@ZSGifMan

Dzięki : )

Wiesz co już wykapowałem o co z tym chodzi , ja mam po prostu cały czas włączonego stylusa (ciemny motyw FDB) i podejrzewam że podczas wprowadzania ostatnich zmian chyba się coś na portalu zmieniło i jak jest włączony stylus to te serduszka pozostają zwyczajnie białe.

Faktycznie jak go wyłączam to wszystko jest w porządku i są pomarańczowe , do nie dawna przy ciemnym motywie o ile dobrze pamiętam były zawsze pomarańczowe gdy się dodało film do ulubionych , ale może coś się zmieniło , usunąłem na chwilę stylusa i dodałem do chrome z powrotem ale bez zmian.. Ach szczegół..

Zawsze sobie mogę na chwilę wyłączyć stylusa w razie potrzeby , choć bardzo lubię ten ciemny motyw i nie chętnie to robię.. : )

ZSGifMan

@Siwy1984

Tak na szybko znalazłem dla Ciebie i za to pomarańczowe serduszko dopowiada:

                  

.text-primary {	color: #ff871e;}

                  

                  

podpięte jako reguła stylu do:

                  

<fa-icon class=" list-yes-visible text-primary" type="solid" name="heart">

                  

Jak dasz sobie radę, to możesz sprawdzić w CSS Stylus gdzie to jest i poprawić, jak nie, to trzeba poprosić osobę, która zrobiła ten skrypt i… czekać :)
                                                                           

Siwy1984

@ZSGifMan

Dzięki dzięki : )
Wybacz że dopiero teraz odpisuje ale ostatnio mam trochę urwanie głowy i więcej mnie nie ma niż jestem..

Sprawdzałem to ostatnio i nawet z grubsza rozumiem o co w tym chodzi , ale za cholerę nie mogłem odnaleźć tego pliku.

Być może teraz na weekend będę mieć trochę wolnego czasu to jeszcze raz siądę na spokojnie i spróbuje go znaleźć , może tym razem mi się uda.

ZSGifMan

@Siwy1984

Spoko, proszę, wszystko rozumiem, też nie jestem cyborgiem, tylko zwykłym człowiekiem i też mi się czasem życie zwala na głowę ;)

Tak na szybko bez sprawdzania jeśli to jest CSS "FDB ciemny motyw" od CML99, bo nie mam Stylusa i nie chce mi się zbytnio go instalować, ale powinno to być to, w Stylusie należy znaleźć deklarację:

     

.navbar-nav > li > a.navbar-featured, .nav-link.text-primary.font-weight-bold
  {
    color: #ff871e !important;
  }

     

i zmienić ją przez dopisanie kolejnej klasy na taką:

     

.navbar-nav > li > a.navbar-featured, .nav-link.text-primary.font-weight-bold, .list-yes-visible.text-primary
  {
    color: #ff871e !important;
  }

     

Wydaje mi się (czysto teoretycznie, bo patrz wyżej – brak Stylusa), że to powinno rozwiązać problem, a jeśli ktoś wie więcej, to niech mnie poprawi w razie jakby coś ;)

     

KRCK

@Elizabeth_Linton " Dzięki Marac. Widzę, dzięki tobie, że działa. Fajnie to wygląda."

Bardzo fajnie. Zaczyna przypominać… ;-) Kawał dobrej roboty i znacznie ułatwia korzystanie z forum.

Siwy1984

@ZSGifMan

Dzięki : )
Powiem szczerze że zrobiłem właśnie w ten sposób , ale na razie bez zmian (serduszka dalej szare) , zobaczę spróbuję może jeszcze coś z tym pokombinować..
Tak tak to jest ten ciemny motyw od CML99.

ZSGifMan

@Siwy1984

Dobra, musiałem tego Stylusa podłączyć żeby wszystko sprawdzić, by tym razem nie było lipy i ładnie działało i to ma jednak wyglądać tak:

     

.navbar-nav > li > a.navbar-featured, .nav-link.text-primary.font-weight-bold, .list-yes-visible.text-primary > .svg-inline--fa.fa-heart.fa-w-16
  {
    color: #ff871e !important;
  }

     

U mnie działa na 110%, powodzenia ;)
                                             

Siwy1984

@ZSGifMan

Działa!
Dzięki ogromne : )
Jesteś wielki!
Ja bym do tego w życiu podejrzewam nie doszedł , kombinowałem różnymi sposobami i nic..Niby jest to taka mała pierdołka , ale jednak bardzo ważna bo wcześniej niestety żeby sobie sprawdzić czy film jest w ulubionych musiałem wejść albo w ulubione filmy albo wyłączyć Stylusa..
W sumie nie wiem kiedy się to stało , to chyba jakoś jak weszły powiadomienia to coś się chyba zmieniło i wtedy te serduszka przestały być pomarańczowe (przy włączonym ciemnym tle) , a bardzo jednak lubię ten ciemny styl , bo w tej bieli to tak za bardzo biało , jedynie w telefonie idzie to przeżyć..
Swoją drogą Grzegorz mógłby pomyśleć o chociaż lekkim przyciemnieniu tła , bo ta biel naprawdę mocno wali po oczach , nie wiem skąd się w ostatnich latach wzięła moda na te białe tła na portalach..

ZSGifMan

@Siwy1984

Bardzo proszę, nie ma to jak kogoś uszczęśliwić :)

A wracając do zmiany kolorystyki tła, to ostatnio na dniach widziałem rewelacyjny patent na stronce dla pasjonatów wypoczynku na świeżym powietrzu i wygląda to tam tak, że jest pstryczek-elektryczek i on zmienia ładnie tło.

Zerknijcie sami:
https://www.outsideonline.com/2133391/inside-alex-honnolds-tricked-out-new-adventure-van
     

@Grzegorz_Derebecki – może coś podobnego udałoby się tu u nas zaadoptować?

     

Oczywiście racja – niektóre strony mają za jasne tła i niestety rażą po oczach. Dziwna moda…
     

Proszę czekać…