FDB.PL 1126 nowy temat
szukaj Kategorie

Forum techniczne fdb.pl. Zgłoś błędy zauważone na stronie, pisz opinie na jej temat. Strona ta jest dla Was i zależy nam aby spełniała Wasze oczekiwania.

Błąd z wylogowywaniem 13
ar23s

Bardzo często po skorzystaniu z opcji "wyloguj" portal pokazuje poniższy komunikat.
https://i.ibb.co/26jNYz7/DFDFG.png

Muszę wtedy skorzystać ze strzałki wstecz, aby przejść na poprzednią kartę, odświeżyć stronę i dopiero wtedy gdy ponownie chcę się wylogować poprawnie mnie odsyła na stronę główną, a ja jestem offline. Korzystam z Chrome, ale na telefonie jest ta sama sytuacja.

BuziakL

Mnie od dawna nie chce wylogować, a jak się próbuję wylogować to mam taki sam komunikat, co kolega wyżej.
Przeglądarka Firefox

ar23s

@BuziakL
Zauważyłem, że jak próbuję się wylogować gdy jestem na forum, to mam ów problem. Dopiero jak wrócę na stronę główną i odświeżam stronę, to wtedy wszystko działa.

BuziakL

@ar23s tak, po powrocie na stronę główną mam ok, tylko, że nadal jestem niewylogowana. Nie chce mnie wylogować, no chyba, że przeczyszczę historię przeglądarki, dopiero wtedy jestem wylogowana i mogę zalogować się ponownie.

Grzegorz_Derebecki

@BuziakL A jak jesteś na stronie głównej i klikniesz wyloguj to nadal masz błąd?
Wylogowanie na forum faktycznie nie działa – poprawię to.

BuziakL

@Grzegorz_Derebecki teraz zrobiłam tak, jak piszesz i jest! Ze strony głównej mnie wylogowało, dzięki.

ar23s

@Grzegorz_Derebecki
Na stronie głównej działa elegancko.

ZSGifMan

@Grzegorz_Derebecki

Z przeróżnymi podstronami coś faktycznie jest troszkę "nie tak", bo trochę poprawiłeś na nich wyszukiwarkę, ale dalej odsyła ona na stronę główną. Dzieje się tak przy próbie wyszukiwania z poziomu np. dodawanych treści, podstron filmu itp. z głównych stron filmu, serialu, aktora/ki oraz strony głównej jest okej.                                                                                 
Dosyć łatwo poznać gdzie będzie taki problem, bo lupa nie leży wtedy po prawej stronie tylko jest jakby na środku paska.         


Grzegorz_Derebecki

@ZSGifMan możesz jakiegos screenshota polazac?:) jaka przegladarka?

ZSGifMan

@Grzegorz_Derebecki

                              

W sumie pojawia się na niewielu stronach, ale jednak.
Dwa sztandarowe przykłady, trudno o bardziej popularne/częściej używane ;)
Przeglądarka Firefox ESR, wyłączony/nieaktywny dla FDB zarówno uBlock jak i NoScript!

                              

Błąd wyszukiwania FDB - screen Błąd wyszukiwania FDB - screen

                              

Doraźnie pomaga tam zmiana klasy z
class="btn btn-link overlay overlay-r text-muted pt-2"
na
class="icon navbar-submit"
żeby wyglądało tak:

<button class="icon navbar-submit" type="submit" tabindex="-1">

                              

Po tym małym zabiegu od razu mu się polepszyło ;D

                              

Grzegorz_Derebecki

@ZSGifMan Sprawdzałem na firefox 66 i wyświetla się ok.
https://cl.ly/46853f223bba

na ESR tez jest ok
https://cl.ly/b0f2d95ae3d9

ZSGifMan

@Grzegorz_Derebecki

Dzięki, czyli to coś u mnie, pewnie któryś dodatek powoduje mi takie "komplikacje" ale jako że mam to już od dosyć dawna to się przyzwyczaiłem i biorę zawsze na to poprawkę, więc już nie będę drążył co i jak, który dodatek i w jakim momencie mi to robi.
                                                                 

Grzegorz_Derebecki

@ZSGifMan ja bym się chetnie dowiedział :) a na innych przegladarkach jest ok?

ZSGifMan

@Grzegorz_Derebecki

Jest!
Specjalnie dla Ciebie, a kosztowało mnie to wiele nerwów ;) bo dodatków całe multum, ale znalazłem winnego tego zamieszania i jest nim używany od wielkiego dzwonu… AnonymoX! Nie przypuszczałbym, że agent proxy będzie w stanie robić coś podobnego, ale widać niezbadane wyroki developerów software’u    ;D
                                       

Na Chrome/Chromium jest wszystko OK, a to wszystko właśnie o dziwo pomimo także obecności uBlocka i SafeScripta. Co ciekawe tam też mam Anonymoxa, ale jakoś nie powoduje on tam takiego zjawiska! Na co dzień jednak używam praktycznie tylko i wyłącznie Firefoxa, więc Chromy są niejako w odwodzie i na wszelki wypadek.

Innych przeglądarek nie praktykuję, więc niestety więcej testów nie powiem jaki przyniosło wynik.
Dzięki, cześć.
                                       

Proszę czekać…