FDB.PL 1128 nowy temat
szukaj Kategorie

Forum techniczne fdb.pl. Zgłoś błędy zauważone na stronie, pisz opinie na jej temat. Strona ta jest dla Was i zależy nam aby spełniała Wasze oczekiwania.

Rekomendacje 24
JoShiMa

Też jestem uciekinierką z Filmwebu. Przeniosłam tu konto bo rzeczywiście portal wart tego, żeby dla niego porzucić Filmweb. Jednej rzeczy mi tylko brakuje i będzie brakować. Rekomendacje. Planujecie coś takiego?

Grzegorz_Derebecki

@JoShiMa Cześć. Obecnie nie mamy w planach tej funkcjonalności (działała ona kiedys u nas zanim jeszcze FW ją wprowadził ale bardzo mało osób z niej korzystało). Jednak jeżeli będzie wystarczająca potrzeba (patrz sugestie i głosy) zawsze możemy wrócić do tematu.

JoShiMa

@Grzegorz_Derebecki a w jaki sposób sprawdzaliście ile osób korzysta?

ZSGifMan

@JoShiMa

Zapewne w najprostszy możliwy sposób, czyli porównywania klikalności ocen pozycji ocenionych pod kątem wcześniej wyliczonych jako polecane dla użytkownika.

Z doświadczenia wiem, że bardziej od polecającego automatu ceni się sugestie drugiego człowieka i takie są bardziej popularne, dlatego polecam założyć konkretny temat z prośbą i poprosić o propozycje od innych. Dokładnie to samo, pomimo istnienia systemu rekomendacji na FW, jest tam praktykowane i non stop pojawiają się nowe tematy z prośbą o polecanie filmów z danej kategorii lub podobnych do jakiegoś obrazu.
A przecież jest mechanizm…
     

P.S.
Ja bym nie chciał dostawać propozycji od bezdusznego algorytmu i wszelkie takie jeśli się kiedyś pojawiają niezmiennie ignoruję.
Zapewne większość ma identycznie :)
     

JoShiMa

@ZSGifMan żeby sobie cenić sugestie drugiego człowieka to trzeba się nawzajem znać przynajmniej pod względem gustu filmowego. Zakładanie tematu z prośbą jest dla mnie bez sensu bo każdy mi poleci wg swojego a nie mojego gustu. Dla mnie bezużyteczne. Co do FW to ja właśnie najczęściej korzystałam z opcji polecanek, z zaznaczania "do obejrzenia" (żałuję, że nie mogę sobie tej listy importować) oraz sprawdzania co z mojej listy będzie w najbliższym czasie w TV. No tak funkcjonowałam tam i tego, mówiąc szczerze będzie mi brakować. Choć to nie oznacza iż żałuję że przeniosłam się tu.

ZSGifMan

@JoShiMa

No cóż, pomimo iż osobiście tego nie praktykuję, to rozumiem odczucie braku czegoś, co mogło być pomocne.

Piszesz o przeniesieniu się tutaj, a po szybkim zastanowieniu jedyne co mi przychodzi do głowy i wydaje się najbardziej sensowne, to skoro tak podobało się tam to urządzenie do polecania filmów, to sobie z niego dalej korzystaj. No chyba, że tę emigrację z FW na FDB wymusił ban konta? :D
Wtedy polecam założyć tam drugie i mam nadzieję, że nikt nie będzie miał mi za złe polecania czegoś na FW, skoro dana osoba twierdzi wyraźnie, że za jedną z jego funkcji tak bardzo jej tęskno.
     

JoShiMa

@ZSGifMan no nie ban, bo jak by mnie zbanowali to pewnie bym sobie nie mogła importować ocen;) Chodzi raczej o zasady i o to jak oni traktują społeczność, która im przez lata budowała serwis. I teraz przegięli odmawiając mi dostępu do serwisu jeśli nie zgodzę się na wyskakujące zewsząd coraz bardziej uciążliwe reklamy (albo nie wykupię abonamentu). To już nad to. Wolałabym nie zostawiać konta na tamtym serwisie dając jasny sygnał co o tym myślę.

ZSGifMan

@JoShiMa

Aha, w ten sposób – to akurat rozumiem, też bym swoje skasował na znak protestu, ale bardziej mi szkoda mojej pracy przez wiele lat i włożonego tam czasu, niż chęci zagrania komuś na nosie, kto ma mnie do tego głęboko w d… i kto się tym znając życie – zupełnie nie przejmie!

Poza tym bez mojego konta tam jak miałbym im każdego dnia przypominać jak bardzo są zadufani w sobie i niekompetentni do prowadzenia takiej platformy? ;)
     

JoShiMa

@ZSGifMan wierzę, że by się przejął gdyby lawinowo malała ilość użytkowników po wprowadzeniu konkretnej zmiany. Oni tam ilość użytkowników przeliczają na dudki.

ZSGifMan

@JoShiMa

Tak, ale nie oszukujmy się – takich jak my, którzy odchodzą ostentacyjnie i są skłonni więcej tam nie wchodzić na strony, jest garstka i sami nic nie zdziałamy! Cała masa osób dalej jak murzyni na plantacjach bawełny dodają tam wszystko jak leci, niektórzy zaślepieni swoim przyzwyczajeniem wcale nie chcą rezygnować z tego, są tacy którym owe zmiany i olewanie z góry o dziwo zupełnie nie przeszkadza.

Znam kilka osób, próbowałem namówić, czasem mają po kilka/kilkadziesiąt tysięcy punktów, ale nic! Im tam jest dobrze i co im zrobisz? Właśnie tym się karmią buce z zarządu FW…
                                   

Chemas

@JoShiMa

No to można się zdziwć, mnie zbanowali, a oceny i tak przeniosłem. Tyle że zrobił to ktoś za mnie ;) Ale się udało. Cała tajemnica w tym, że FW banuje konto, ale je zachowuje. Dranie i oszuści, od długiego już czasu walczę z nimi o całkowite usunięcie konta i żadnej reakcji. Całkiem realnie zastanawiam się na wkroczenie na drogę sądową, bo wkurza mnie, że moje konto z ocenami, komentarzami itp jest cały czas na FW, a ja nie mam do niego dostępu.
Poza tym witam na FDB i polecam z całego serca ten portal. Na FW nigdy nie dodawałem treści, a tu już mam jedną gwiazdkę :)
Poza tym popieram jeśli chodzi o rekomendacje (żeby nie było, że nie w temacie postu piszę :)).

Camizi

@JoShiMa Ja ilekroć spoglądałem na rekomendacje, to lista była zapełniona znanymi i wysoko ocenianymi filmami, których jeszcze nie widziałem. Równie dobrze mogę wybrać sobie film, wchodząc w top100. Zupełny brak filmów, które są mniej znane, ale mogłyby mi się spodobać.

U was wygląda to inaczej?

Anonimowy

@Chemas Oni nie usuwają takich kont z tego powodu, by zbanowani nie wracali na nowym koncie ze starym nickiem. Nie widzę szans na wygraną w sądzie, bo nie ma tam, na tym koncie, chyba żadnych twoich danych osobowych.

fredaser

@JoShiMa Mi w ogóle nie są potrzebne rekomendacje, takie jakie są na filmwebie. Najczęściej też pokazywały mi się znane produkcje, tak jak napisał Camizi. Poza tym często były to nietrafione seanse.

Chemas

@Kontrabanda

No to z jakiego powodu usuwają ?? To raz
Po drugie, są na moim koncie moje dane osobowe.

ZSGifMan

@fredaser

> … Poza tym często były to nietrafione seanse. (odnośnie rekomendacji na FW)

Silą się i napinają z tymi rekomendacjami tam do tego stopnia, że potrafią się cuda wianki dziać.
Mnie raz polecili film, który… już widziałem :)

     

     

Jeden ze znajomych, już nie pamiętam kto dokładnie, skomentował ten fakt, że nawet świetnie udało im się 'przewidzieć' prawdopodobieństwo procentowe podobania mi się tego filmu, zapewne w oparciu o… jego ocenę ;D

Taka komiczno-żenująca sytuacja miała miejsce jakoś dwa lata temu, było tam sporo innych głupszych i obnażających niekompetencję, ale taka akurat była jednorazowa.

     

JoShiMa

@Camizi dla mnie te rekomendacje były całkiem przydatne.

Marac

@JoShiMa Aż sobie zajrzałem w te rekomendacje, żeby zweryfikować, czy u mnie są same znane filmy i wśród pierwszych 30 było 5, o których wcześniej nie słyszałem – pozostałe to same głośne produkcje, o których doskonale wiem, że są uznawane za świetne filmy i mam je w planach bez filmłebowej rekomendacji. Ale jednak 5 nieznanych było. Pytanie teraz czy to rzeczywiście filmy w moim guście…? Jeden na pewno, bo to szorcik Tima Burtona, drugi to mniej znany film Kurosawy, więc też pewnie warto (chociaż nic Kurosawy jeszcze nie oglądałem, więc nie wiem, czy lubię jego filmy). Pozostałe 3 – nie mam pojęcia.

JoShiMa

@Marac to, jakie filmy się pojawiają w tych konkretnych rekomendacjach to jedynie kwestia algorytmu. Może być gorszy albo lepszy. I można marudzić, że tam algorytm jest nienajlepszy. Ja marudzę, że tu nie ma żadnego ;)

ZSGifMan

@Marac

Że aż zajrzałem do tego polecacza pt. rekomendacje i okazało się, że dwie pozycje widziałem jakiś czas (dawno) temu i zapewne są to skasowane oceny, natomiast reszta jest mieszaniną najprzeróżniejszych niewiele mówiących mi filmów, dziwna papka jakaś…
Osobiście nie przepadam za anime, a film ze Scarlett o "duchu w muszli" :P nie podobał mi się jakoś, gdy tymczasem animowany jego pierwowzór jest podobno… 86% w moim guście?! No nie sądzę…
Ze dwa-trzy filmy z tej listy faktycznie chciałbym zobaczyć, a pozostałe niezbyt. Więc takie rekomendacje o kant 4 liter potłuc ;)
     

Grzegorz_Derebecki

@JoShiMa Lepiej czasem jakiejś funkcji nie mieć niż ją mieć ale zrobioną słabo – dlatego obecnie nie ma tych rekomendacji u nas. Nie mówie, że nigdy nie będzie – dodaj prosze sugestie (przycisk obok loga) jak zbierze się wiecej osób to wieksza szansa na realizację.

Marac

@ZSGifMan Animowany "Ghost in the Shell" jest genialnym filmem – i pisze Ci to osoba nieprzepadająca za anime. Ale to jest po prostu znakomity obraz i nawet okropna "animowa" estetyka nie jest w stanie tego zepsuć.

ZSGifMan

@Marac

Dzięki, w takim razie biorę tę pozycję całkiem na poważnie i przy okazji jak się uda, to zerknę.      
Jednak nie zapominaj o odpowiedzialności jaką na siebie właśnie wziąłeś, bo każde Twoje słowo na serio biorę z należytą powagą i gdyby coś tu poszło nie tak jak twierdzisz, to będę bardzo zły i będę zgrzytał zębami ;)      

JoShiMa

@Grzegorz_Derebecki już jakiś czas temu ktoś dodał. 4 lata temu ;)

Proszę czekać…