FDB.PL 1128 nowy temat
szukaj Kategorie

Forum techniczne fdb.pl. Zgłoś błędy zauważone na stronie, pisz opinie na jej temat. Strona ta jest dla Was i zależy nam aby spełniała Wasze oczekiwania.

Pytanko odnośnie opisów. 11
Chemas

Dajmy na to, że dodaję własny opis filmu, podkreślam WŁASNY, taki po obejrzeniu filmu. Dlaczego więc i tak w formularzu muszę podać źródło ??? Nie jest to dziwne. Domyślam się, że to wynika z procedury, czy też samego oprogramowania formularzy, jak zwał tak zwał, ale jest to trochę dziwne.

EDIT:
A propos opisów, miałem ostatnio parę opisów polskich filmów (głównie dokumentalnych, ale i seansów) odrzuconych. Były to opisy dystrybutora, a podałem jako źródło w części Telemagazyn (dowiedziałem się kiedyś, że jest akcepotowany), w jednym przypadku stronę TVP, ponieważ na FilmPolski był dopisek: tvp.com.pl. Przyjąłem to jao stronę dystrybutora i w jednym przypadku opis był ze strony wytwórni Media Kontakt. Wiem, że to wytwórnia a nie dystrybutor, no ale to są filmy dokumentalne i ciężko tu o dystrybucję.

EDIT2:

A propos opisów.
Kiedyś tam dowiedzialem się od któregoś z werów, że opisy w telemagazynie są uznawane za opis dystrybutora. Na KinoPolska często są, jak sądzę, opisy dystrybutora. Zaznaczone jest zresztą TVP. Jak wpiszę tai opis w google, to najczęściej wyskakuje mi właśnie Telemagazyn. Logiczne jest więc dla mnie, że Telemagazyn zamieszcza opis dytrybutora. Takie źródło jednak przez niektórych werów jest uznawane, ale nie przez wszystkich. Ostatnio trafiła mi się seria odrzutów.
Więc pytanie, możecie dojść do porozumienia, czy opisy w Telemagazynie są opisami dystrybutora czy nie ?
Po co mam na siłę przerabiać te opisy po swojemu, skoro dystrybutora są dobre.

fredaser

@Chemas Źródło w tym przypadku może służyć potwierdzeniu, że to na pewno ten film. Przy okazji, przy tłumaczeniu obcojęzycznych opisów źródło daje możliwość weryfikatorowi sprawdzenie, czy tłumaczenie jest dobre.

Camizi

@Chemas

https://fdb.pl/guides/1-jak-rozpoczac-dodawanie-tresci#zrodlo

"Wyjątek stanowi źródło przy opisie. Tutaj można podać siebie jako źródło, gdy wybierzemy Mój własny opis."

Chemas

@Camizi

Okej Wielkie dzięki za szybką odpowiedź :)

ZSGifMan

@Chemas

Jak o to chodzi (o opisy), to tutaj nie ma najmniejszego z nimi problemu, a przynajmniej ja nie spotkałem żadnego :)
Wiele razy w uwagach piszę weryfikatorom, że mój opis jest całkowicie inny, bo… i tu wymieniam powody, zazwyczaj i najczęściej to powód jest jeden, a mianowicie opis na IMDb jest całkowicie z czapy! Było kilka takich sytuacji, że tamtejszy plot nijak się miał do faktycznej fabuły jaką widziałem w filmie, toteż właśnie pisałem, a jako źródło podawałem właśnie stronę tego filmu na IMDb.
Tutaj NIGDY z tego tytułu NIKT nie robił najmniejszych problemów, ogólnie to tu trzeba naprawdę coś sknocić, albo poważnie się pomylić, w czym akurat jestem całkiem niezły :P żeby odrzucono jakąś treść.
A źródło jakieś trzeba niestety podać…

Żeby nie być gołosłownym – bardzo proszę, najbardziej jaskrawy przykład :)
https://fdb.pl/contents/1028339
     

ZSGifMan

@Chemas

Przez długi czas popełniałem tez spory błąd, bo tłumaczyłem treści słowo w słowo i potem były kwasy i od jakiegoś już czasu czytam sobie pewien fragment i potem wpisuję po polsku, ale z głowy bez dosłownego tłumaczenia. Efekty widać niemal od razu, bo wszelkie uwagi… zniknęły :D           
                                                       

Chemas

@ZSGifMan
Ktoś z werów napisał mi, że na ogół opis z Telemagazynu, jest opisem twórcy i tak postępuję w przypadku flmów dokumentalnych czy tam etiud, jeśli chodzi o spektakle telewizyjne, to korzystam ze strony teatru telewizji.
Przy okazji, jeszcze raz poruszę temat premiery w Polsce, Weryfikator Czechu non stop blokuje mi premiery spektakli teatralnych, gdzie jak byk w FilmPolski jest i nie tylko. Problem, że to nie jest premiera filmowa czy dvd, ale jest telewizyjna.
Ja wiem, że to niezgodne jest z poradnikiem itp., ale chyba można dać WYJĄTEK
U niektórych werów mam te premiery spektakli zaliczone.

ZSGifMan

@Chemas

Do premiery telewizyjnej to zdaje się musi być kanał podany? Nie wiem dokładnie, bo tego nigdy nie robiłem, ale patrzyłem ze dwa razy i to się nazywa nawet "seans telewizyjny" bodajże…?
Generalnie to zawsze jest tak, że ludzie się różnią i w weryfikowaniu pomimo niby jednej polityki i takich samych wytycznych to kilka osób ma takie podejście, a czasem trafisz na kilka innych o dokładnie przeciwnym… takie życie, chyba na to niewiele poradzi? ;)
                    

Chemas

@ZSGifMan

Zgadza sę. Ostatnio dużo dodawałem teatrów telewizji (na FP spektakl telewizyjny) i o ile w przypadku filmów dokumentalnych nie ma na FP premiery, tak jeśli chodzio spektale zawsze jest. Na początku zastanawiałem się czy dodawać premierę, bo to w końcu ni kinowa czy festiwalowa, ale dodawałem zawsze. Większość werów mi to przyjmowała, jeden niestety odrzuca non stop ;) Ponieważ w poradniku jest, że premiera ma by kinowa. No jak teatr telewizji i premierab kinowa czy też na dvd ? :) Ale da się żyć, jak mówisz kwestia interpretacji

Grzegorz_Derebecki

@Chemas Jak dodasz taki to jako premiere to pojawi się potem w sekcji "dziś w kinie" więc nie jest to zbyt fajne. Premiery telewizyjne na razie dodajemy w seansach tv. Oczywiście trzeba znaleść na to rozwiązanie (np flaga jakaś przy premierach).

Chemas

@Grzegorz_Derebecki

Rozumiem, więc na razie nie dodaję premier do teatrów telewizji i zobaczymy co dalej :)
Dzięki za wypowiedź

Proszę czekać…