FDB.PL 1127 nowy temat
szukaj Kategorie

Forum techniczne fdb.pl. Zgłoś błędy zauważone na stronie, pisz opinie na jej temat. Strona ta jest dla Was i zależy nam aby spełniała Wasze oczekiwania.

Pytanie o dodawanie 3
Ishiro

Chciałem dodać listę odcinków do jednego z seriali tylko tych odcinków jest ponad 50 a w opcjach można dodać maks 30 elementów na raz. Koniecznie trzeba wstawiać po kawałku czy to się jednak jakoś inaczej robi a ja nie ogarniam?

ZSGifMan

@Ishiro

Są dwie metody do wyboru:
– jeżeli te 50 odcinków to np. dwa sezony, to można je rozdzielić na dwie porcje po np. 25 szt. dla każdego sezonu
– jeżeli nie, to można "ciurkiem" i 30 w pierwszej porcji, a reszta czyli 20 w drugiej, bo i tak każdy odcinek opisujesz sezonem i rokiem

Jak dodawałem po kilkaset, czy raz kilka tysięcy, to wtedy leciałem pełnymi partiami po 30 i odpowiednio sezony i lata, jak były mniejsze porcje i dało się ładnie podzielić na sezony, to korzystałem z tej możliwości i jak było np. 25 sezonów, to dodawałem 25 razy po odpowiednią ilość z danego, a wahało się to czasem od 7-8 odcinków do nieraz 20-tu paru.

Czyli możesz tak, jak jest wygodniej w danym przypadku i może to być np. pięć wysyłek z pięcioma sezonami po te 10 odc. może też być rozdzielone tylko na dwa i nie ma większego znaczenia czy w proporcji 30 na 20, czy bardziej symetrycznie 25 na 25.
     

k_malecki

A podpowiedzcie jak dodać odcinki do seriali animowanych złożonych z kilku segmentów?? Konkretnie chodzi mi o https://fdb.pl/film/1055503-patryk-rozgwiazda-show
IMDb ma w tytule dwa segmenty oddzielnie "/" , jednak patrząc na program tv Nickelodeon (stacji, która go nadaje) to robi to w cały świat. Raz oba segmenty, raz tylko jeden z dwóch.
Patrząc na inne animacje – "Pingwiny z Madagaskaru" mają te segmenty porozdzielane jako oddzielne odcinki, za to np. "Szczenięce lata Toma i Jerrego" – nie.

Jak dodawać obsadę do odcinka, gdy ktoś wystąpił tylko w jednym segmencie – oznaczać to jak przy filmach, czy nie???

Chemas

@k_malecki Ale tobie chodzi o segmenty, czy o sezony? Czy może chodzi o dwa odcinki w jednym, na IMDb oznacza się to przez łamanie, na przykład: Late for Breakfast/Bummer Jobs. U nas też. Ale najlepiej sprawdzić na thetvdb.
Jednakże na thetvdb są one jako dwa osobne odcinki. Lepiej za źródło brać właśnie tą bazę.

Proszę czekać…