FILMY 1288 nowy temat
szukaj Kategorie

Zachęcam do rozmowy na temat filmów, które zobaczyliście, bądź macie zamiar obejrzeć. Tutaj swoją opinią dzielisz się z innymi.

Lars von Trier 3
czaslaw

Czy znacie, cenicie twórczość Larsa?
Jakie jego filmy najbardziej wam się podobają/ nie podobają?

https://pracemagisterskie-licencjackie.pl

Szczerosc

@czaslaw

Widziałem parę jego filmow. Nie czuję abym go źle osądził gdy powiem że jest przeceniany. Nie lubie pretensjonalnych buców i pisząc to nie skupiam się tutaj na jego osobie bo nie muszę tego robić skoro tworca daje o sobie znać w swojej twórczosci.

Anonimowy

@czaslaw

Kiedyś oglądałem film "Przełamując fale". Niezwykle przejmujący i przygnębiający, ale i tez b. dobry, który zapadł mi w pamięć. Mam jednak wrażenie, że ostatnie swoje filmy kręci po to, by wywoływać kolejne skandale. Dla mnie wybitny czy dobry reżyser w pierwszej kolejności powinien dbać o to, by film był dobry, a nie o to czy będzie wystarczająco kontrowersyjny. Niestety u Larsa ostatnio jest na odwrót. Znany też ze swoich wypowiedzi w Cannes, że "rozumie i współczuje hitlerowi". Dziwny typ, niemniej potrafi zrobić dobre kino. Jednak twierdzenie, że jest najwybitniejszym reżyserem w historii to jak dla mnie gruba przesada. W swojej najlepszej 20 reżyserów nie znalazłbym dla niego miejsca.

Chemas

@czaslaw

Jeden z moich ulubionych reżyserów. Na pewno w mojej top 10. Wspomniany tu już film Przełamując fale jest znakomity, ale dla mnie trzy zdecydowanie się wyróżniają:
- Melancholia
- Dogville
- Tańcząc w ciemnościach

Proszę czekać…