FDB.PL 1126 nowy temat
szukaj Kategorie

Forum techniczne fdb.pl. Zgłoś błędy zauważone na stronie, pisz opinie na jej temat. Strona ta jest dla Was i zależy nam aby spełniała Wasze oczekiwania.

Dylematy 9
Hans

Jestem „rozdarty” wewnętrznie i nie wiem już co mam robić :) Dlaczego? Gdy dodałem do serii filmów o przygodach Richarda Sharpe’a „od lat” ze strony http://www.napoleonguide.com/sharpe.htm dwa zostały zatwierdzone przez werów opatrznik i marcin1808. Ale pozostałe 12 zostały odrzucone przez nathalie twierdząc, że „Na stronie fdb.pl od lat tyczy się ograniczenia narzuconego przez dystrybutora/ producenta na terenie Polski.” I nie byłbym zdziwiony gdyby nie za drugim razem, gdy dodawałem z tej samej strony już tylko czas trwania wer marcin1808 nie poprosił mnie żebym pouzupełniał jeszcze „od lat”. To pierwszy mój dylemat. Drugi tyczy się opisów. Wer Perfik odrzucił moje dwa opisy http://fdb.pl/tresc/pokazTresc.php?trescId=260028 i http://fdb.pl/tresc/pokazTresc.php?trescId=260027 twierdząc, że są za długie. Może i bym się z tym zgodził gdyby wcześniej kilkanaście moich opisów podobnej długości nie zostało zatwierdzonych np. opis do "Viper" i "Largo" przez kwiecio czy "Alias" i "Fastlane" przez Hsi Nao albo „Over There” przez adax i drugiego A i P i wiele innych. Mogę dodawać kolejne pozycję licząc, że nie znajdzie się żaden służbista, który je odrzuci, ale psuje mi to statystyki. Więc czekam na opinię pozostałych werów na ten temat.

Anonimowy

Cóż ja nie jestem weryfikatorem, ba nawet co dodawania mi słabo idzie, ale uwazam ze ten kto ci odrzucił te opisy postąpił poprostu chamsko.

Trophy

No przykro mi… Perfik niesłusznie odrzucił Ci te opisy! Może i w FAQ jest napisane, aby pierwszy opis miał minimum 50 znaków, ale to nie znaczy, że ten, który jako pierwszy został dodany. Tylko ten co jest na stronie głównej! :-) Wogle nie powinno być tego w FAQ moim zdaniem! Powinna być jedna określona długość np. żeby każdy opis miała minimum 200 znaków.

Pozdrawiam!

Hans

Może zacznę pisać w uwagach "Prosze o weryfikację przez ………." albo "Prosze o nieweryfikowanie tego przez ………" :)

Perfik

"Pierwszy opis filmu lub pozostały, który chciałby zostać opisem głównym może mieć maksymalnie 50 słów, pozostałe mogą być dłuższe – do 200 słów"

Opisy dodane przez Hansa były pierwszymi opisami, a więc chcąc nie chcąc były by głównymi. Werem jestem drugi dzień i wybaczcie mi bardzo, że staram się trzymać regulaminu.

Yasha

Nie krzyczcie na Perfika, bo tak jest rzeczywiście w FAQ i tak postępuje większość weryfikatorów fdb, aczkolwiek osobiście uważam, że 50 słów to czasem za mało na opis. No i tak dysproporcja między 50 a 200. IMO pierwszy mógłby być do 100 słów, albo choćby 70, bo czasem akcja filmu wymaga, aby dla klarowności wrzucić kilka szczegółów – choćby w przypadku filmów mało znanych, albo przeciwnie, w tym seqeuli (chyba tak się odmienia?)
Ja, przyznaję, często lekceważę ten zapis w FAQ, zwłaszcza w przypadku, gdy film jest egzotyczny, a opis jest dobry.
Tak było w przypadku jednego z opisów blesava, do filmu chorwackiego, gdzie IMO konieczne było podać kilka istotnych szczegółów, i ja zatwierdziłam, a ktoś po mnie odrzucił.
Jeśli ja piszę streszczenie, to często robię dwa opisy – krótszy i dłuższy (z adnotacją, że dłuższy ma być opisem drugim, a krótszy jest równocześnie w treściach oczekujących, tak aby tamtego uchronić przed odrzuceniem), jak np. do Camp Utopia, którego nikt tu nigdy pewnie oprócz mnie nie widział ;)

Osobiście jestem za tym, aby akceptować dłuższe opisy, ale z adnotacja, by użytkownik dopisał drugi, krótszy, który po zaakceptowaniu może być opisem pierwszym. Uważam, że takie rozwiązanie lepiej wpłynie na rozwój serwisu.

Hans

Czyli wszyscy zgadzamy się że jest to głupi i w wielu przypadkach martwy przepis. Ale nie zamierzam dodawać dwóch opisów (krótszy i dłuższy) bo nawet nie ma licznika przy bocznych linkach i mało kto wejdzie tam by zobaczyć czy nie ma czegoś więcej, więc szkoda się tylko męczyć. A może jakieś opinię do pierwszej części mojego problemu? Czy mam dodać do filmów od ilu są lat – w uwagach dopisując ewentualnie "Na prośbę wera marcin1808" – czy ryzykuję kolejne popsucie statystyk?

Yasha

A ja ci dobrze radzę, dodawać ;)
Spójrz na moje statystyki dodawania opisów – to ci wiele powie :P
Poza tym, jeśli ktoś jest zainteresowany, to umie znaleźć drogę do linku z opisami, no i Grzegorz obiecał, że kiedyć licznik zaistnieje :)

Grzegorz_Derebecki

> Yasha o 2006-10-02 19:38:05 napisał:
>
> A ja ci dobrze radzę, dodawać ;)
> Spójrz na moje statystyki dodawania opisów – to ci wiele powie :P
> Poza tym, jeśli ktoś jest zainteresowany, to umie znaleźć drogę do linku z
> opisami, no i Grzegorz obiecał, że kiedyć licznik zaistnieje :)

O właśnie będzie licznik tak jak w recenzjach tylko nie będzie się tyczył słów ale znaków, zapis w faq wtedy ulegnie też zmianie :)

Teraz jednak dokańczam pewną nowość o której dowiecie się niebawem :)

Mort_Rainey

OOO,jaka nowość??:D:D.Kurde,może będzie sie dało dodać coś do aktorów:D:)

Proszę czekać…