FILMY 1288 nowy temat
szukaj Kategorie

Zachęcam do rozmowy na temat filmów, które zobaczyliście, bądź macie zamiar obejrzeć. Tutaj swoją opinią dzielisz się z innymi.

Najlepsze horrory! 133
Shirley

Proszę o napisanie jakie oglądaliście najstraszniejsze horrory. Napiszcie co w nim było naprawdę przerażającego.

buszmennt

Wejdz na strone "kinolive" tam jest ten film i dużo dużo więcej filmów!!!! Wykup konto vip przez sms-a 3,66 i oglądasz filmy przez trzy dni a jest co oglądać!!! Ja już obejrzałem 360 filmików!!!
Strona godna polecenia:)

ferhin2

Wrota do piekieł / Drag Me to Hell – zdecydowanie nie polecam jako horror chyba że ktoś ma 10-17 lat.

Eloiran

Ja moze i jestem sentymentalny…W kazdym badz razie za malolata ( i generalnie nic do tej pory ich nie przebilo ) najlepsze filmy grozy to:

Koszmar z Ulicy Wiazow (jak najbardziej 1…choc i druga czesc jest niezla)
Omen (ale zaden remake..tylko i wylacznie starsza wersja)

Miskaa20

na mnie zrobił wrażenie horror "Martyrs" jeśli ktoś nie widział a lubi tego typu gatunek polecam. Podobał mi się również "przypadek 39", który naprawdę warto zobaczyć!

orzechos

a mi naprawde bardzo ale to bardzo przypadło do gustu takie klasyki jak Bolek i lolek, reksio,przygód kilka wróbla cwirka, miś uszatek itp. SPRÓBUJCIE NIE ZAŚNIECIE.

pestka87

Ogladałam wczoraj "Czwarty Stopień", zdecydowanie godny polecenia. Może nie jest bardzo straszny bo krew sie nie leje, ale film oparyjest na faktach, w fabułę wpleciono autentyczne nagrania audio. Bardzo realistyczny i daje do myślenia. Zdecydowanie przerażający.

magda6005

możesz spróbować "Lake Mungo":) mi się osobiście podobał:).. następny tytuł, może mało przemawiający i może to tak do konca nie horror ale powinien zrobić wrażenie to "I spit on your grave", do tego może jeszcze "Patologia", "Udręczeni","Diabeł" z 2010r., film "Exam" coś psychologicznego podobno ale ciekawie się ogląda

Globczak

Hahaha pestka87 śmieszna jesteś. Jeżeli uważasz, że "Wzgórza mają oczy" jest zerżnięty z "Drogi bez powrotu" to Ci naprawdę współczuję. Jak nie wiesz to się nie wypowiadaj. Pierwszy film nakręcił Wes Craven w 1977, a drugi był zrobiony 2003 …. Nie wiesz, nie pisz, a jak już piszesz to zajrzyj czasem do słownika;) Są gusta i guściki, ale na temat Twojego wolę się nie wypowiadać;) pozdro600

pestka87

Przepraszam Cię chłopcze za swój nieprofesjonalizm, ale nie ogladam starych horrorów bo są dla mnie śmiechowe, stąd ta odwrotność. Ja z kolei współczuję Tobie kolego, bo widzę, że nie masz nic innego do roboty poza wchodzeniem na fora i krytykowaniem ludzi. Troszkę więcej luzu życzę.

MelER

moje najlepsze horrory to paranormal activity , paranormal activity 2 wprawdzie paranormal nie jest taki straszny ale ciekawy , egzorcyzmy emily rose to już mocne , the ring , shutter a z tych krwawszych
teksańska masakra pila mechaniczna 2003 (:

Amilie

Może i to stary temat, ale z własnego doświadczenia wiem, że można na niego trafić szukając dobrego filmu do obejrzenia. Więc dodam swoje propozycje filmów, które oglądałam i serdecznie polecam.

1. Candyman – film dla każedgo konesera horrorów. Oglądałam go jako dziecko, później w tym roku PRÓBOWAŁAM go oglądać, ale po pierwszej akcji wyłączyłam z zamiarem nie korzystania więcej z toalety po zmroku :)
2. 1408 – może nie najstraszniejszy, ale wciąga, oj wciąga :) Śwetna obsada, wykonanie i zaskakujący film.
3. Wrong Turn (Droga bez powrotu) 1, 2, 3 – raczej ostre rżnięcie, dużo krwi i flaków. Ogólnie świetny
4. Smętarz dla zwierzaków 1, 2 – zaskakujący, dobrze wykonany, niezapomniana rola dziecka głównych boaterów :) – nie chcę zdradzać dlaczego. Serdecznie polecam.
5. Laleczka Chucky – oglądałam w zeszłym roku i całą noc bałam się zasnąć :) Okropna ta lalka…
6. Oszukać Przeznaczenie 1, 2, 3 – bardziej taki thriller i film akcji w jednym. Wręcz ciekawy. Czwarta część jest mocno naciągana, ale da się przeżyć
7. Piła (wszystkie siedem części) – to jest już klasyka. Nie polecam oglądać pojedynczych części, ponieważ oglądanie wszystkich po kolei daje niesamowity efekt.
8. Sierociniec – (duchy) trzyma w napięciu, niespodziewane zakończenie
9. Sierota – raczej thriller niż horror, ale godny polecenia
10. Insidious – Łoosz, trzeba obejrzeć :)
11. The Ring 1, 2 (amerykański) – jeden z klasyków, świetny, ciekawie zrobiony, ciarki przechodzą po plecach na widok Samary :)
12. Dead Silence (Martwa Cisza) – film dość ciekawy, ładnie wykonany, zakończenie godne horroru – zaskakujące. Super.
13. Trzynaście duchów – wykonanie naprawdę fajne, dość ciekawa fabuła, wciągający. Może nie aż tak straszny, żeby nie dawał zasnąć, jednak przyzwoity. Radzę oglądnąć.
14. Nieproszeni goście – film pod względem wykonania niezły, raczej wyglądał na thriller z elementami horroru. Jednak końcówka przebija wszystko :D Polecam jak najbardziej
15. Requiem dla snu – może nie typowy horror, jednak bardzo wstrząsający.
16. Omen – nie powiem, co jest w nim najlepsze, bo już dawno oglądałam, ale też film świetny
17.Koszmar z ulicy Wiązów – klasyka :D Freddy ze swoimi pazurami i ta nieświadomość czy to jawa czy już sen :) Jeśli oglądacie remake, to polecam z napisami, nie z lektorem, bo główne "straszydło" ma niesamowity głos w oryginale.
18. Wrota do piekieł – w tym filmie praktycznie cały czas się coś dzieje. Wykonanie super, tematyka super, zwartość akcji super. Ogólnie film super. Byłam na nim w kinie i myślałam, że w pewnym momencie wybiegnę z sali :) A był to sam początek. No, niestety film w domu to nie to samo, ale jednak dalej pozostaje super.
19. Hostel 1, 2 – fabuła dość ciekawa, nie przedłużają zbędnych akcji, dużo bólu (żeby nie powiedzieć krwi, bo krwi jest nawet mało). Ogólnie wyszedł im nieźle
20. Motel – film już w rozpaczy, jeśli nie macie co oglądać aczkolwiek nie żałuję, że oglądnęłam.

Polecam wszystkie te filmy. Naprawdę warto je moim zdaniem zobaczyć.

Bodzia45

Lubię oglądać horrory, i nie bardzo mnie ruszają, może tylko '’ Koszmar ulicy wiązów'’ (pierwsze z lat 80 ). Z filmu wynikało że senny koszmar może przejść do świata rzeczywistego. Bardzo polecam wszystkie części. Niestety żaden inny horror tak bardzo mnie nie poruszył. Pozdrawiam : ))

https://sites.google.com/site/news048/

maciek00

według mnie najlepsze horrory jakie w życiu obejrzałem to " W paszczy szaleństwa", "Ukryty wymiar" i "Coś" totalny odjazd z niecierpliwością czekam na nową wersję "Coś" jestem ciekaw czy przebije oryginał!

5smakow

Nie będę uprawiać marketingu szeptanego i napiszę prosto z mostu że zapraszam na Koreańską Noc Grozy w ramach festiwalu Pięć Smaków. W programie:

Nocny połów (twórcy m.in. Oldboya i Pana Zemsty)
Ujrzałem diabła
Opowieść o dwóch siostrach.

Jak ktoś tutaj wcześniej wspomniał, Azjaci naprawdę potrafią kręcić przerażające horrory, dlatego z czystym sumieniem zapraszam

http://www.piecsmakow.pl/index.php/pl/aktualnoci/305-333-koreanska-noc-grozy

szatan1988

moim zdaniem poglady na horrory sa rozne ,gdyz jedni boja sie krwi,ucietych glow itd a jedni duchow,demonow .. moimi ulubionymi horrorami sa:PARANORMAL ACTIVITY ,PARANORMAL ACTIVITY 2 ,PARANORMAL ENTITY, EGZORCYZMY EMILI ROSE-mocne i na faktach!

pestka87

Podobnie jak klega uważam, że Paranolmal Activity to świetny horror. Taka esencja horrorów, czysty strch bez sadystów, krwi, zombi czy wampirów. I jeśli ktoś naprawde chce podskoczyć na krześle to polecam w ciemnym pokoju, samamu w domu i najlepiej przy dobrym nagłośnieniu:)

wronyikruki22

Calkiem ładna lista sie zebrała.. Choc musze przyznac ze o wielu z tych pozycji słyszę po raz pierwszy i ciekawe czy pokryja sie nasze gusta filmowe:) ze swojej strony moge polecic The Doors. dopracowany do ostatniej sekundy,po prostu swietny. hehe.. w sumie to niemiecka robota wiec nie ma co sie dziwic:P link do filmu dla chetnych: http://ogladamy.org/film/the-door-die-tur-2009-lektor-pl

animatrix

zdecydowanie: "To" i "Paranormal Activity"

1asienka1554

Moim zdaniem najlepsze horrory jakie oglądałam:

Koszmar z ulicy wiązów 2010 – warty obejrzenia, po prostu świetny

Oddział – super, nie wiadomo o co do końca chodzi, na koniec sie dowiadujesz ale pozostawia jeszcze wiele do myślenia.

Amityville – oglądałam wczoraj, dobry.

Droga bez powrotu 1 – ogladalam pare lat temu, ale z tego co pamietam tez mi sie podobał

Udręczeni – świetny

Klucz do koszmaru – suuper

Pozwól mi wejść – też świetny

nie pamietam co mi sie jeszcze tak spodobało, ale jak sobie przypomne to dopisze.
Mam zamiar oglądnąć w najbliższym czasie po waszych wypowiedziach:

Wrota do piekieł
Silent Hill
Stay Alive
The legend of bloody mary
Opętani
The grudge
Ostatni dom po lewej
Egzorcyzmy Emily Rose bo juz nie pamietam kompletnie.

Pozdrawiam :)

Garfildo

Witam,
To mój pierwszy post na tej stronie.

Polecam obejrzeć program Top10 – najlepsze horrory. Program przedstawiający 10 naj horrorów, które trzeba obejrzeć.

http://www.orange.pl/kid,4000000436,id,4002556005,title,Top-10-MOVIES-odc-11-Kultowe-horrory,video.html

Garfild

nekroskop

Ja najbardziej lubie produkcje azjatyckie jak i również europejskie, ale to nie znaczy że nie obejrzę za oceanu

Moja lista

1408
13 duchów
30 dni mroku
Antychryst
Arang
Ciemność
Czwarty stopień
Delikatna
Demon: Historia prawdziwa
Detektyw nocnych koszmarów
Dom na Przeklętym Wzgórzu
Dom szaleńców
Egzorcysta
Egzorcyzmy Emily Rose
Frontière(s)
Gothika
Honogurai mizu no soko kara
Hostel 2
Inni
Izolacja
Kiedy dzwoni nieznajomy
Klątwa 2
Klątwa Ju-on 2
Kwarantanna
Las śmierci
Lęk
Lęk
Lustra
Lustro
Martwa cisza
Mgła
Nienarodzony
Nieodebrane połączenie
Nieodebrane połączenie
Nieodebrane połączenie 2
Nieproszeni goście
Od-rodzenie
Oko
Omen
Opętanie
Ostatni dom po lewej
Paranormal Activity
Piątek 13-go
Piła
Pogłos
Pora mroku
Posłańcy
Pozwól mi wejść
Przesilenie
Przypadek 39
Rasa
Rec
Room 6
Ruiny
Sadysta
Shutter – Widmo
Shutter – Widmo
Sierociniec
Sierota
Silent Hill
Sl8n8
Stay Alive
Sztuka diabła
Teksańska masakra piłą mechaniczną
The Final
The Grudge – Klątwa
The Grudge 3
The Ring 2
Udręczeni
Wezwani
Wizje
www.strach
Wzgórza mają oczy
Zabójcze ciało
Zakonnica
Zejście
Zejście 2

wojtekF1

Oszukać przeznaczenie bardzo mi się podobowało ale ogólnie jest ich wiele.

Marlena79

Witam ogólnie jakos malo boje sie horrorów,ale film(a raczej postac) króra mnie przyprowadza o ciarki do tej pory jest Miasteczko Twin Peaks -Bob byl straszny brrrr

wiktoria1919

zgadzam się :D

Kinokoneser

Polecam zapoznanie się z moim rankingiem ;) http://www.youtube.com/watch?v=ENZ_IDHaxEg

krzyk4

np nieznajomi horror

lobo2008

horror vhs,serpski film,gabinet,box of shadow

talibzawisza

Witam społeczność miłośników kina niszowego:)
Oglądam tylko filmy typu thriller, horror lub gore. Czy mógłby mi ktoś polecić dobre filmy, chodzi mi o filmy w których pojawiają się dziwni ludzie:) Chodzi mi o społeczności dziwne jak jak to było w teksańskiej masakrze, populacja 436 czy nawet kalwaria. Nic na tą chwile mi nie przychodzi do głowy ale rozumiecie prawda:)
pozdrawiam

Katlin

zdecydowanie '’Droga bez powrotu'’ & '’Anonimowi pożeracze ciał' .

Alpinus

Ostatnimi czasy to Obecność i Sinister…

rubyrose

Smętarz dla zwierzaków, Krzyk, Obcy, Omen, Ring, Mgła, Lśnienie

enigma46

Oni, Klątwa, Omen, Dziecko Rosemary, Lustro, Psychoza.

meggy

ostatnio obecność – opętania są straszne

malpka

ja się bardzo bałam lśnienia, ringu i wszelkich filmów o opętaniach

Ziomaleczko

super dzięki za tą listę :> zamierzam zebrać wszystkie fajne filmy z tego wątku i zebrać na mojej stronie o horrorach http://najlepsze-horrory.pl

tymontez

Proszę o pomoc. Szukam filmu – stary dom dziecka, zakonnice i dziewczynki które powtarzają "pani jest zła" :/

dankowa

obecności się bałam, prawda

LakiLou

Obecnie praktycznie żaden horror nie jest w stanie mnie wystraszyć. Kiedyś jednak paru pozycją ta sztuka się udało. I tak jak dla mnie najstraszniejszym horrorem jest "Egzorcysta". Ten film pewnie nawet i dziś będzie w stanie wystraszyć parę osób. Kolejnym horrorem, który był w stanie mnie wystraszyć jest Laleczka Chucky. Strasznie się bałem lalek po tym filmie, szczególnie takiej jednej co moja babcie miała. Dzisiaj to takiego Chycky’ego z przyjemnością bym sobie kupił :D No i to byłoby chyba na tyle ;)

Asmodeusz

generalnie z tym strachem to jest różnie gdyż każdy go jakoś inaczej odczuwa, na pewno najstraszniejsze są z duchami i demonami oraz opętaniem (chyba najlepszy obecność), są też o kanibalach sadystach i ogólnie brutalnej przemocy, które są dla części straszne a dla innych tylko odrażające i makabryczne, osobiście uwielbiam o różnego typu potworkach, z których moja żona się śmieje

BuziakL

Ja lubię the Ring, nie pamiętam dokładnie, są chyba 2 części. Kiedyś byłam na tym w kinie, może obejrzę to ponownie, pamiętam, że się tego bałam :D
Ponoć dobry horror to DARK WATER z 2002. Ja od marca oglądam filmy dot. zombie, właściwie trafione w czasie i sporo podobieństw do obecnej sytuacji, unikanie skupisk, chowanie się w domu, zdobywanie jedzenia, zapasów, wychodzenie z domu tylko w konkretnej potrzebie, nawet unikanie ludzi, albo fakt, że każda osoba może być nosicielem wirusa.. normalnie taka lajtowa wersja życia, jak w Z nation, tylko zamiast zombie, mamy ludzi chorych lub potencjalnie zarażonych/nosicieli..
Ja dziękuję, jakich my czasów dożyliśmy?!

Chemas

@BuziakL

Obecnie to chyba najstrzaszniejszym horrorem jest to co się dzieje w Sejmie ;)

Grzegorz_Derebecki

@Chemas No chyba, już każdy ma tego dość – proponuje nie zajmować się politycznymi tematami na fdb.

Chemas

@Grzegorz_Derebecki

Okej w porządku, podporządkowuję się :)

fredaser

Na wstępie muszę zaznaczyć, że horrory zacząłem dość późno oglądać i początkowo bardzo łatwo było mnie przestraszyć. Obecnie mam jednakże obejrzanych kilkaset filmów z tego gatunku i rzadziej odczuwam strach.
Jednym z pierwszych horrorów jakie obejrzałem to był słynny już [Rec] i faktycznie nieźle się wystraszyłem podczas seansu, podobnie podczas Silent Hill, który też był jednym z pierwszych.
Teraz jednakże za najstraszniejsze uważam te z motywem opętania i demonami. Filmy z zombie również wywołują u mnie większy niepokój ;)

Adin

Witam, jakiś czas temu oglądałem fajny horror, ale zapomniałem tytułu. Egzorcysta, ale nie ksiądz, ma problem z alkoholem i kryzys wiary. Postanawia chronić matkę i jej dziecko, które chce opanować szatan i wykorzystać do swoich celów. Ktoś może kojarzy ten film i jaki to tytuł? Horror mniej więcej z 2008-2015 roku, nie pamiętam dokładnie.

fredaser

@Adin Załóż lepiej nowy temat, wtedy więcej osób zobaczy i może ktoś będzie znał ten tytuł.

Gargamelu

@Shirley Gothica, Saint Maud, Egzorcyzmy Emily Rose

vodaba

A oglądaliście Zarżniętych żywcem? Jutro w hbo ma lecieć, ale późno, bo prawie o północy…

Kromila

@fredaser zgadzam się, najstraszniejsze filmy to te o egzorcyzmach, demonach, duchach i opętaniach. Nic innego chyba tak nie wtje beretu

Proszę czekać…