• FILMY — 1195

Zachęcam do rozmowy na temat filmów, które zobaczyliście, bądź macie zamiar obejrzeć. Tutaj swoją opinią dzielisz się z innymi.

Temat wątku - Kolekcje, modele, klocki itd.

• botakijuz

2018-08-14

Joł,
      jesteście posiadaczami jakichś kolekcji?
      Zbieracie coś, kleicie modele?

• -
      • +
      • -1
    • Asmodeusz

2018-08-14

od metra komiksów

• -
      • +
      • -1
    • Elizabeth_Linton

2018-08-14

Mam małą kolekcję minerałów, ale chcę ją powiększyć.

• -
      • +
      • 0
    • KRCK

2018-08-14

Posiadam niewielką kolekcję kart telefonicznych, pocztówek i znaczków pocztowych, ale to bardziej pozostałości z dzieciństwa, niż "dorosła" kolekcja.

Od pewnego czasu interesuję tradycyjnym goleniem i perfumami i tutaj z wolna rozbudowuję coś, co można określić mianem kolekcji, ale nie robię tego świadomie. ;)

• -
      • +
      • 0
    • fredaser

2018-08-15

Kiedyś zbierałem komiksy – Kaczory Donaldy ;) Teraz zabieram się za filmy, na razie na płytach, ale chciałbym też kiedyś mieć jakieś na kasetach.

• -
      • +
      • 0
    • botakijuz

2018-08-20

Elizabeth_Linton o 2018-08-14 17:50 napisał:
      Mam małą kolekcję minerałów, ale chcę ją powiększyć.

oo całkiem ciekawe!

• -
      • +
      • 0
    • botakijuz

2018-08-20

Ja kiedyś też zbierałem płyty Cd, ale faza mi minęła i większość rozdałem;)

Od kilku lat jestem fanem Gwiezdnych Wojen i zbieram wszystko co popadnie, mam kolekcje komiksów, maski, miecze, teraz będę budował z Sokoła z De Agostini.

Od jakiegoś czasu zainteresowałem się też …rogami:D Chodzę często po lasach,ale jeszcze żadnego poroża niestety nie znalazłem :(

• -
      • +
      • 0
    • Elizabeth_Linton

2018-08-20

botakijuz o 2018-08-20 15:51 napisał:
      Ja kiedyś też zbierałem płyty Cd, ale faza mi minęła i większość rozdałem;)

Od kilku lat jestem fanem Gwiezdnych Wojen i zbieram wszystko co popadnie, mam
      kolekcje komiksów, maski, miecze, teraz będę budował z Sokoła z De Agostini.

Od jakiegoś czasu zainteresowałem się też …rogami:D Chodzę często po
      lasach,ale jeszcze żadnego poroża niestety nie znalazłem :(

Poroże to chyba tylko na wiosnę.

• -
      • +
      • 0
    • Asmodeusz

2018-08-21

no chyba, że ktoś już mu jakieś przyprawił

• -
      • +
      • 0
    • botakijuz

2018-08-24

Dokładnie, tzn najczęściej można znaleźć od lutego do czerwca. Ale zdarza się to także o tej porze roku, jeśli poroże nie zostało wcześniej przez kogoś odnalezione;)

• -
      • +
      • 0
    • mala_madi

2018-11-18

Teraz biblioteczkę rozwijam. Kiedyś kupowałam filmy na dvd, wcześniej kasety z muzyką, a po ojcu mam znaczki pocztowe. Nie czuję specjalnie parcia na kolekcjonowanie.

• -
      • +
      • 0
    • Akira_Kurosawa

2018-11-20

Czy można nazwać to kolekcją, to nie wiem, ale kupuje filmy. Kiedyś jak leciało, teraz bardziej to co już znam i lubię. Część filmów, tak 1/3 oddałem bo nie przepadałem za tymi tytułami i nie chciałem żeby mi zalegały, bo nie mam za dużo miejsca na półkach. Więc może kolekcja nie jest imponująca, ale skupuje i staram się ją cały czas powiększać. Miałem też sporą biblioteczkę. Z większością książek się rozstałem, również powodem był brak miejsca.

• -
      • +
      • 0
    • ZSGifMan

2018-11-21

Każdy coś zbiera i zbieranie czegoś wyszukanego, to przekleństwo bo zajmuje w huk czasu i energii, a gdy są to przy okazji drogie przedmioty, to wtedy kaplica ;)

Ja w młodości zbierałem pięćdziesiątki ze Świerczewskim jako, że był to najniższy nominał banknotów i wszędzie ich było pełno, a ich wartość nabywcza systematycznie spadała. Mam sporą pajdę do dziś.
      Jakoś na przełomie wieków coś mnie znowu napadło, prawdopodobnie brak tego zbieractwa i zacząłem zbierać jednogroszówki, ale już te nowe, też ich wartość znikoma, no i też ich wszędzie pełno. Zbieram już jakiś 18-ty rok i mam 9 puszek po MD, takich 0,33l jakby ktoś był ciekaw.

To tyle jak chodzi o zbieractwo, meczą mnie czasem zbierania czegoś innego i nie napiszę co , bo wstyd jak cholera ;) ale walczę z tym jak umiem najlepiej, bo to straszna choroba i tylko pozwalam sobie na te grosiki ;D

• -
      • +
      • 0
    • Akira_Kurosawa

2018-11-21

Różnie. Blu-ray i DVD. Ale większość jest na DVD. Od niedawna kupuje BR. A po za tym nie wszystko zostało wydane w Polsce w tym formacie. Te nowe premiery to owszem, ale niektóre starsze tytułu wciąż się nie doczekały wydania BR. A po za tym, sklepy trochę przesadzają z tymi cenami za Blu-ray. Ja rozumiem jakby to była nowinka, ale to już dawno przestało być czymś nowym.

• -
      • +
      • 0
    • ZSGifMan

2018-11-21

Akira_Kurosawa o 2018-11-21 07:33 napisał:
      A po za tym, sklepy trochę przesadzają z tymi cenami za Blu-ray. Ja rozumiem jakby to była nowinka, ale to już dawno przestało być czymś nowym.

I właśnie dlatego praktycznie nie kupuję żadnych filmów na płytkach, a ich wersje w HD oglądam jak lecą w telewizorni, najciekawsze do kilkukrotnego obejrzenia nagrywam na PVR. W ten sposób odświeżyłem sobie znaczą ilość pozycji z czasów VHS :)

• -
      • +
      • 0
    • Akira_Kurosawa

2018-11-21

Ale ja jednak lubię sobie postawić film na półce ;)

• -
      • +
      • 0
    • ZSGifMan

2018-11-21

Półki mam zajęte jakimiś szpargałami, słownikami, albumami na zdjęcia i kobita trzyma różne zdjęcia i babskie bibeloty, ale na jednym parapecie mam sporą kolekcję, taką na jakieś pewnie 30 sztuk… butelek z napojami dla prawdziwych facetów, a i rotacja w nich jest dosyć duża ;D

• -
      • +
      • 0
    • Akira_Kurosawa

2018-11-21

Prawidłowo. A mam pytanie, bo widzę że bywasz tu dosyć często. O co chodzi z tymi numerami i tymi plusami i minusami przy nich? Bo widzę że jest to narysowane, ale jest nie aktywne. Po co to jak nie działa?

• -
      • +
      • 0
    • ZSGifMan

2018-11-21

Akira_Kurosawa o 2018-11-21 16:12 napisał:
      Prawidłowo. A mam pytanie, bo widzę że bywasz tu dosyć często. O co chodzi z
      tymi numerami i tymi plusami i minusami przy nich? Bo widzę że jest to
      narysowane, ale jest nie aktywne. Po co to jak nie działa?

Hehe, powinien Grzegorz odpowiedzieć, bo to był jego pomysł i wykonanie, ale OK:
      – to jest blokada antytrollowa :D Serio!

Abyś mógł korzystać z nich jak inni i aby 'narysowane' cyfry i znaczki zaczęły działać, musisz napisać co najmniej 50 postów tu na forum. To miało ukrócić zakładanie fake kont tylko do minusowania!
      Przegapiłeś widocznie moment jak żeśmy tu o tym dyskutowali i testowali…

• -
      • +
      • 0
    • Akira_Kurosawa

2018-11-21

Aaa, to ok. Zastanawiałem się po co to, ale i tak pewnie nie będę z tego korzystał. Tylko ciekawy byłem. Dzięki za wyjaśnienie.

• -
      • +
      • 0
    • ZSGifMan

2018-11-21

Akira_Kurosawa o 2018-11-21 16:41 napisał:
      Aaa, to ok. Zastanawiałem się po co to, ale i tak pewnie nie będę z tego
      korzystał. Tylko ciekawy byłem. Dzięki za wyjaśnienie.

Tu był temat nakreślony: https://forum.fdb.pl/temat/41160-plusy-i-minusy-na-forum
      Mnie się wydawało, że to jakoś z tydzień temu było, a tymczasem dwa zleciały!

Nie ma sprawy, jak będziesz tu pisać, to szybko zleci! Tu nie ma licznika postów i byłem ciekaw jakoś ostatnio ile ich mam i zanim się obejrzałem przeskoczyła mi ta odznaka za poziom 1000, więc mam już ten 1000+ hehe :)
      To co to jest 50?

• -
      • +
      • 0
    • Akira_Kurosawa

2018-11-21

U mnie różnie z tym bywa, czasami mam zryw i bywam często, a czasami nie ma mnie przez dłuższy czas. Ale to zależy od tego jak jestem zabiegany.

• -
      • +
      • 0
    • ZSGifMan

2018-11-23

U mnie też różnie, ale ostatnimi czasami praktycznie całkowicie porzuciłem ten inny portal filmowy i siedzę już prawie tylko tutaj. A miała być tylko taka odskocznia na trudne czasy tam, potem zrobiła się alternatywa, a teraz obiekt główny :)

• -
      • +
      • 0
    • Akira_Kurosawa

2018-11-23

Ja tam konto usunąłem już kilka miesięcy temu. Straszny chaos. Na ich forach bez problemu znajdziesz rozmówce, ale co z tego jak spora część to frustraci którzy obrzucają innych błotem. Mimo że tłum ludzi to dalej nie ma z kim prowadzić sensownej dyskusji. Już nie mówię o ciągłych zmianach które są tam wprowadzane. Bo to jeszcze bym przeżył. Ale zebrał się tam cały ściek z internetu i spędzanie tam czasu stało się nieznośne.

• -
      • +
      • 0
    • ZSGifMan

2018-11-23

Całkowicie się zgadzam, mnie osobiście to najbardziej te zmiany zniechęciły do niego, ale faktycznie coraz więcej tam desperatów siejących tylko ferment i zamieszanie. Sporo z nich przywędrowało niestety tutaj… To jednak raczej tylko na forum główny, bo dyskusje pod filmami ciągnęły się w różnej atmosferze, ale przeważnie pamiętam, że były fajne. Najgorsze z najgorszych rzeczy, to już nawet nie weryfikacja, która zachowywała się jakby nie chciała, żeby dodawać tam treści, to jednak zarządcy portalu, którzy zrobili z niego najpierw przedszkole, a potem wyrosło tam całkiem okazałe… szambo! I co zrobili mądrale? Ano wrzucili tam granat i gówno rozbryzgnęło się na wszystkie strony! Doleciało nawet aż tutaj…

Ja nie jestem z tych, co to się grubą kreską odcinają od wszystkiego co mi się przestało podobać, konta tam raczej nigdy nie skasuję, ale będzie pewnie leżało odłogiem, no może czasem tam zajrzę, ciekaw jestem co dalej? Ja już jestem tu, nie tylko mi się spodobało, ale też poczułem się jak u siebie :)

• -
      • +
      • 0
    • Akira_Kurosawa

2018-11-23

Nie korzystałem z forum "głównego". Raczej siedziałem na forach filmów. Ale tam była tragedia. Co raz gorzej. Zmiany jak tam zmiany. Nawet zmiana profili, mogła być. Bo nie wchodziłem na czyjeś konta, ani nie przeglądałem swojego. Dowiedziałem się przypadkiem. W komentarzach pod jakimś newsem. No i dochodzimy do tego dlaczego nie szanuję, nawet wręcz gardzę redaktorami tworzącymi artykuły i recenzje. W dużym skrócie to wygląda tak: Nie ważne co, aby klikali. Błędne informacje, nierzetelność, brak profesjonalizmu. Cytaty z zagranicznych portali były najlepsze. Google translator. Żenada. To ludzie po dziennikarstwie? Tworzą teksty na poziomie gimnazjum. Teraz podstawówki. Słynne "Że co?!". Żal. Pan P. i Pan M. i spółka, to najgorsze co może spotkać czytelnika. A recenzje? Przeintelektualizowane, nadęte, nie nadające się do czytania paszkwile. Płycizna intelektualna którą ktoś próbuje przystroić w kolorowe piórka używając "rzadkich" słówek. Na prawdę na tylko tyle stać ludzi którzy przesiedzieli tyle lat na studiach? Na dziennikarstwie? Czego oni tam teraz uczą? SZAMBO. Dziwie się że ten portal uważany jest za opiniotwórczy.
      A tutaj jest spoko. Ostatnio kilku idiotów się pojawiło, no ale trudno. Mam nadzieje że firma nie zmieni polityki i będzie wsłuchiwać się w głos ludzi którzy tutaj są. Bo tam obrali dziwną drogę i głos użytkowników został zlany ciepłym moczem i zmierzają chyba do tego żeby w ogóle zrezygnować z forum i dyskusji i żeby można było tam już tylko klikać na gwiazdki. Zresztą już jedyne co można tam robić to oceniać, bo nie ma sensu już dyskutować. A znałem tę stronę wiele lat. Bywałem na niej dużo wcześniej przed założeniem konta. A byłem użytkownikiem 10 lat. Więc poświęciłem im sporo latek. I obserwowałem przez te lata jak z roku na rok ta strona upadała i w końcu dałem sobie spokój z nimi. Widziałem wiele zmian. Ta strona wyglądała inaczej. Nie tylko pod względem tego co tam się działo, ale i wyglądu. To była inna strona niż teraz. Więc widzę różnice. Dlatego przekreśliłem ich i nie chcę mieć z nimi nic do czynienia.

• -
      • +
      • 0
    • ZSGifMan

2018-11-24

Zupełnie jakbym to sam napisał z jedną małą różnica, że ja z założenia nie czytam recenzji, więc zaoszczędziłem sobie tego o czym piszesz. Zacząłem tam zaglądać i czytać o filmach jakoś pewnie na przełomie wieków, może nawet pierwsze wizyty jakoś pod koniec lat 90-tych. Ale tylko czytałem kto gra i π (pi;) razy drzwi o czym film, no może czasem co ludzie piszą, tzn. jakie plusy i minus, czy warto itp. Później długo właśnie tylko takie używanie. jakoś około 2006-7 zaczęło mnie już to męczyć i chciałem założyć konto, ale opierałem się do 2008. Przez kilka lat tylko oceniałem sobie filmy i pisałem jakieś tam opinie, praktycznie nigdzie indziej nie zaglądałem, długo nie miałem pojęcia o istnieniu tego forum głównego. Jakoś od 2011-12 prowadziłem głównie dyskusje pod filmami i tak aż do 2016-17, a gdy poznałem Maraca to on mnie pociągnął za sobą do krucjaty z … wiadomo jakim portalem i wtedy drwinom i szyderstwom nie było końca. Pomagaliśmy też ludziom znaleźć i zainstalować porządny blocker do reklam, jako formę walki z wrogim reżimem nieprzyjaznym użytkownikom. Później Marac powiedział, że idziemy tu, no i przyszliśmy. Na początku to była odskocznia od tamtego, a teraz tamto badziewie jest odskocznią dla FDB. Zaglądam tam coraz rzadziej, coraz mniej mnie obchodzi co tam się dzieje i czy zdechnie czy nie…
      Teraz jestem tu :]

• -
      • +
      • 0
    • Akira_Kurosawa

2018-11-24

Dokładnie jak Ja. Też długo tylko zaglądałem sprawdzić dany film. Później już poleciało. Aż do kwietnia tego roku. Po prostu stwierdziłem że już nic tam dla mnie nie ma. A droga którą obrali powoli prowadzi do uśmiercenia tego portalu. Zresztą to już jest trup, który zaczyna przeraźliwie cuchnąć. I ten smród aż dolatuje tutaj. Zresztą przeglądałem dzisiaj forum. To nie wiem, statek tonie a najgorsze szczury pouciekały tutaj. Mam nadzieje że będą reagować, bo ktoś nawrzucał pod którymś z tematów zdjęcia swojego penisa. Co za bydło. Zobaczymy co będzie dalej. Myślałem skomentować, ale nawet nie wiem co napisać. A z resztą, pajac tylko na to czeka.

• -
      • +
      • 0
    • ZSGifMan

2018-11-24

Wiem, widziałem, desperacja umysłowa, ale poczekaj moment i zaraz tu się nim zajmą!
      Z tym penisem, to nie jego tylko napisał tak dla zgrywy, ale widać skąd przyszli i testują, testują co tu można, ale zobaczą, że nie można!

• -
      • +
      • 0
    • Akira_Kurosawa

2018-11-24

Liczę na to że szybko zareagują. I mam nadzieję że ich porządnie usadzą na d.pie.

• -
      • +
      • 0
    • ZSGifMan

2018-11-24

W sumie, to oprócz konsekwentnego i szybkiego kasowania kolejno zakładanych kont, to tu się więcej nie ma za bardzo co dziać.

• -
      • +
      • 0
    • Akira_Kurosawa

2018-11-25

Tak, tak. I liczę że szybko to zrobią.

• -
      • +
      • 0
    • ZSGifMan

2018-11-28

Ale poprzeczka dla nowych członków społeczności FDB zawisła niesamowicie wysoko, bo może się zdarzyć, że przyjdzie ktoś zupełnie przypadkowy i zacznie swoją obecność na forum od jakiejś głupiej wypowiedzi i… wyleci w ułamku sekundy z podejrzeniem o bycie spamerem z tego innego portalu ;D

• -
      • +
      • 0
    • Akira_Kurosawa

2018-11-28

Kilku idiotów spamowało i teraz wszyscy dostaliśmy po tyłkach. Niemniej jednak rozumiem czystki, bo źle zaczęło się dziać na forum. Ale mają u mnie plusa za szybką i zdecydowaną reakcję. A nie jak na innym portalu gdzie sprawę olewano. I było, jak było. Tylko że dostaliśmy po zadzie wszyscy. No nic, chcemy żeby było ok, to musimy przestrzegać zasad. Może i co raz surowszych, ale jakby im popuścili to byłoby tutaj szambo. Coś za coś.

• -
      • +
      • 0
    • ZSGifMan

2018-11-28

Czystki są dobre, trzeba pokazać jasno i dobitnie jak tu będzie, a czego nie, ale jak zawsze ktoś obrywa rykoszetem. Zaczęło się od plusów/minusów, przy okazji oberwał system wypowiedzi, a teraz okazuje się, że przydałoby się też z nowymi tematami coś zrobić.
      Ciekawe co dalej?

• -
      • +
      • 0
    • Akira_Kurosawa

2018-11-28

Próg wypowiedzi dla tych plusów/minusów był wg mnie dobry. Niektórzy na to patrzą. Mnie to jakoś nie specjalnie "elektryzuje". Nie zwracałem na to uwagi do tej pory i prawdopodobnie nie będę dalej tego śledził. A system wypowiedzi rzeczywiście trochę do kitu. Można napisać tylko jednego posta do wszystkich. A nie do każdego z osobna. I tak jest problem ze śledzeniem konwersacji. Przydałyby się powiadomienia, a nie tylko maile. Zwłaszcza że nie zaglądam tam jakoś często. Chociaż od kiedy jestem na fdb to zaglądam tam częściej. Ogólnie spaprany ten system. No a te tematy… kontrola treści jest dobra. Gdy ktoś spamuje to wiadomo że ktoś trzyma rękę na pulsie, ale zakazy i nakazy… no nie wiem, zobaczymy. Przede wszystkim to potrzebny jest zdrowy rozsądek. Wg mnie jeśli ktoś prowadzi rozmowę na poziomie, to ok, niech rozmawiają. Jak pojawia się troll to wszyscy będą bez dwóch zdań wiedzieli że to idiota do odstrzału przez moderatora. Nie nakazy i zakazy, a zdrowy rozsądek, tylko tyle i aż tyle nam potrzeba.

• -
      • +
      • 0
    • ZSGifMan

2018-11-28

I właśnie dokładnie o to samo cały czas mi tu chodziło.
      Z tymi minusami i plusami okazało się, że dobrze powstrzymało trolli, ale dalej np. nie wiadomo kto zminusował. A byłoby fajnie i o wiele mniej niedomówień i minusów, gdyby po najechaniu na minusy pokazywała się lista od kogo one są. Limit mógłby być dalej jako zapora na trolle, ale sam fakt, że się wyświetli nasza nazwa na liście powodowałaby, że minusowacze by się lepiej zastanawiali nad swoim klikaniem. Miałem też pomysł, aby limitować plusy i minusy do np. kilku tygodniowo czy nawet miesięcznie, ale też się nie spotkał z przychylnością. A to by mobilizowało do poważnego zastanowienia się i analizy komu tak naprawdę dać minusa, a komu plusa, bo nie ma już szastania nimi na prawo i lewo! To by było chyba najlepsze rozwiązanie…?

Oczywiście kolejne zakazy i nakazy nie spotykają się z wielkim aplauzem i straszną radością, a nie pomaga fakt i świadomość, że zawdzięczamy je kolejnym występom trolli i śmieciarzy na forum. Przykre to zawsze, że wybryki jednej czy kilku osób odbijają się na reszcie…

• -
      • +
      • 0
    • Akira_Kurosawa

2018-11-29

Limit to dobry pomysł. Nie byłoby klikania dla klikania. Tylko ludzie zastanawialiby się co komu wystawić. Ja się w te plusy i minusy nie bawię, więc ciężko zabierać mi głos w sprawie która mnie nie interesuję. Ale sam pomysł z limitem jest dobry.

Jak pisałem wcześniej, przy weryfikacji tego czy ktoś spamuje czy nie, najważniejszy jest zdrowy rozsądek. Niech ludzie w dziale ogólnym piszą o czym chcą, ale w kulturalny sposób. Prowokatora poznasz bez problemu i nie trzeba tu żadnych zakazów i nakazów.

• -
      • +
      • 0
    • ZSGifMan

2018-11-29

Ja też się nie bawię w to minusowanie, jednak czasem mnie coś napadło i plusowałem jakieś głupoty innym na złość :]
      Limit dobra sprawa jak się nie zna umiaru, ja się potrafię powstrzymać i od kwietnia br. dałem tutaj może z 7-8 minusów, a do tego z 14-15 plusów, ale jak reszta wypada?!

Niech ludzie piszą o czym chcą, ale też nie w kółko jedno i to samo i czemu ciągle ta polityka i zboczeńcy seksualni? Na serio nie ma innych tematów?! Czasem się trafi coś ciekawego, ale tak ogólnie, to te dyrdymały można by śmiało obgadywać w jednym zbiorczym temacie w Hyde Parku pt. "Pogaduchy o niczym, czyli na każdy bzdurny temat"…

• -
      • +
      • 0
    • Akira_Kurosawa

2018-11-29

Zgadzam się. Powinna być możliwość rozmawiania o różnych rzeczach. Ale rozumiem ich postępowanie. Bo zrobił się w pewnym momencie bajzel. Za wybryki kilku idiotów zapłaciliśmy wszyscy.

• -
      • +
      • 0
    • ZSGifMan

2018-11-29

Akira_Kurosawa o 2018-11-29 16:13 napisał:
      Zgadzam się. Powinna być możliwość rozmawiania o różnych rzeczach. Ale rozumiem
      ich postępowanie. Bo zrobił się w pewnym momencie bajzel. Za wybryki kilku
      idiotów zapłaciliśmy wszyscy.

Myślę, że tak na prawdę, to na dopiero przyjdzie za to zapłacić, bo wiesz co tu się teraz wyprawia, nie?
      Jakiś frustrat się dorwał i atakuje forum, pewnie też ucieka się do DDoS, bo są stale problemy z dostępem.

• -
      • +
      • 0
    • Akira_Kurosawa

2018-11-30

DDoS – nie bardzo orientuję się w takich sprawach. Tyle co teraz sprawdziłem w necie definicje. Możesz coś więcej napisać? Tak najprościej jak się da, bez żargonu. Bo powiem szczerze nie wiem o co chodzi.

• -
      • +
      • 0
    • ZSGifMan

2018-11-30

Akira_Kurosawa o 2018-11-30 15:10 napisał:
      DDoS – nie bardzo orientuję się w takich sprawach. Tyle co teraz sprawdziłem w
      necie definicje. Możesz coś więcej napisać? Tak najprościej jak się da, bez
      żargonu. Bo powiem szczerze nie wiem o co chodzi.

Jak pytasz kogoś o drogę sam, to on się zastanowi i Ci odpowie bez problemu jak ją zna, lecz gdy nagle zapyta o drogę tą samą osobę 10, 20 50 czy 100 osób, to ona zgłupieje i nie będzie w stanie nikomu udzielić sensownej odpowiedzi.
      Tak działa DDoS – serwer jest zasypywany na pozór zwykłymi zapytaniami i żądaniami wysłania treści, ale jest ich tyle i zazwyczaj z różnych adresów, że nie jest w stanie poprawnie tego obsłużyć. Jest wtedy przeciążony i sprawia wrażenie nieczynnego.

Ot i cała tajemnica.

• -
      • +
      • 0
    • Akira_Kurosawa

2018-11-30

Czyli w skrócie serwer jest przeciążony i zamula. Dobrze to rozumiem? Tyle że u mnie wszystko chyba jest ok. Nie widzę różnicy w działaniu strony. Wiesz dopytuję się, bo jeśli chodzi o komputery to nie ogarniam tematu. Czarna magia. Mam z nimi codzienny kontakt, ale co i jak działa to nie wiem.

• -
      • +
      • 0
    • ZSGifMan

2018-11-30

Tak, tak to właśnie wygląda, ale to tylko wtedy, gdy jest przeprowadzany taki atak i wysyłane setki tysięcy żądań, bez tego serwer działa normalnie, zazwyczaj. Jeżeli nie możesz włamać się z powodu zbyt dobrych zabezpieczeń na dany serwer, to zawsze możesz wysyłać na niego bezustannie pakiety zapytań i gdy przyłączy się do ciebie kilkanaście, kilkadziesiąt osób, to wielce prawdopodobne, że serwer będzie niedostępny z powodu przeciążenia.
      To jest DDoS.

• -
      • +
      • 0
    • Akira_Kurosawa

2018-11-30

No dobra, ale Ci z fdb wiedzą o tym? Chyba powinni się połapać w tym co się dzieje?

• -
      • +
      • 0
    • Grzegorz_Derebecki

2018-11-30

Mamy specjalny system monitorujący i nie zaobserwował on żadnych zwolnień aplikacji.
      Czy ktoś jeszcze ma takie problemy?

Grzegorz Derebecki
      mailto: grzegorz.derebecki@fdb.pl

• -
      • +
      • 0
    • ZSGifMan

2018-12-01

Grzegorz_Derebecki o 2018-11-30 21:41 napisał:
      Mamy specjalny system monitorujący i nie zaobserwował on żadnych zwolnień aplikacji.
      Czy ktoś jeszcze ma takie problemy?

O dziwo (niezbyt dziwne;) w nocy i nad ranem jest OK, problem dotyczy dziennych godzin pracy, całego popołudnia i godzin wieczornych.

- Test 1 -

Jest teraz 2018-12-01 06:10 i wygląda to tak (gdy wszystko działa):
      screen – https://drive.google.com/file/d/1AKVNO0Bxc9cob2Dk3VqB_M4Un8aKuKM1/view

Oraz test łącza:

A gdy nie działa dokleję nieco później, bo nie zapisałem jeszcze, ale czasy ładowania idą w kilkanaście/kilkadziesiąt sekund!
      Podczas tego test wiązki przewodników światła wygląda niemal identycznie, ale też zrobię świeży i dokleję.

EDIT 1:

- Test 2 -

A teraz jest 2018-12-01 09:58 i wygląda to tak (gdy się zaczyna psuć):
      screen 1 – https://drive.google.com/file/d/1RWJBfgUtw8wEqIVj3lAbeSO4A9es3P1Q/view
      screen 2 – https://drive.google.com/file/d/1qQ5Tx2Po1w-8-16zj1z_J_wYLM9uWugX/view

Oraz test łącza (zrobiony w trakcie tamtych hangów):

Czyli mamy już do czynienia z wczytywaniem się plików kilkuset kilobajtowych po 18-20 sekund!
      A to wszystko przy drożności łącza na średnim poziomie 94Mbps czyli praktycznie 12MB/s!

• -
      • +
      • 0